За пів року 25 парафій на Волині офіційно перейшли з УПЦ МП до ПЦУ

16 вересня, 13:22
Держава
За пів року 25 парафій на Волині офіційно перейшли з УПЦ МП до ПЦУ - фото 1
На Волині від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 25 парафій Української Православної Церкви МП змінили конфесійну підлеглість та перейшли під юрисдикцію Православної Церкви України.

Ще майже 40 парафій – в процесі оформлення документів про перехід з УПЦ МП до ПЦУ, – розповів 15 вересня Суспільному головний спеціаліст обласного відділу з питань релігії Василь Гайдук.

До початку повномасштабної війни на Волині було більш як пів тисячі парафій УПЦ МП і стільки ж офіційно зареєстрованих громад ПЦУ.

Василь Гайдук також прокоментував рішення Волиньради звернутися до центральних органів влади із проханням заборонити в Україні УПЦ МП. На думку головного спеціаліста відділу з питань релігії, без прийняття відповідного закону на рівні держави змінити ситуацію – неможливо.

"Те, що прийняла облрада, це, скоріш за все, заклик. Але законних підстав для скасування реєстрації чи взагалі заборони та території області немає повноважень цього зробити. У законі передбачені чіткі підстави для зняття з реєстрації статутів релігійних організацій", – зазначив Василь Гайдук.

Нагадаємо, 15 вересня депутати Волиньради звернулися до Кабміну, Верховної Ради України та Ради нацбезпеки і оборони України із проханням заборонити діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату.

16 вересня депутати Івано-Фанківської облради звернулися до президента, Верховної Ради і Служби Безпеки України щодо заборони Церкви Московського Аатріархату,

У Львові заборонили діяльність УПЦ Московського Патріархату та "групи Догнала" на території Львівської громади. Таке рішення ухвалили депутати міськради під час закритого засідання сесії, 30 червня.

26 травня на сесії Тернопільської обласної ради депутати звернулися до Верховної Ради з проханням заборонити діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату.