Блог Богдана Червака_image

Блог Богдана Червака

За власну державу треба боротися

02.07.2012, 00:07
Він, як ніхто інший, розумів: власну державу не можна випросити у ворогів, не вистачає навіть молитов; за власну державу треба боротися, якщо потрібно – із силою зброї.

За участю єпископа-емерита Івано-Франківської митрополії УГКЦ Софрона та митрополита Івано-Франківського і Галицького УПЦ КП Іосафа у Калуші відбулося відкриття пам’ятника славної пам’яті генерала УПА Романа Шухевича. Мав нагоду не тільки бути на цьому заході, але й виступити на урочистому віче. Ось мій виступ.

Преосвященні владики, всечесні отці!

Дорогі ветерани ОУН і УПА, політв’язні!

Шановний пане міський голово, шановна українська громадо!

Сьогодні кожен, хто прийшов на це велелюдне віче запитує себе. А чим, власне, вирізняється генерал УПА Роман Шухевич з-поміж інших борців за визволення української нації від окупантів. Відповідь на це питання може бути лише одна. Генерал Шухевич – творив бойовий дух нашої Нації. Його життя і боротьба – яскравий приклад того, що поневолена нація має право і обов’язок із зброєю в руках виборювати свою незалежність і державність. Він, як ніхто інший, розумів: власну державу не можна випросити у ворогів, не вистачає навіть молитов; за власну державу треба боротися, якщо потрібно – із силою зброї.

У часі Другої світової війни у середовищі ОУН і УПА, з-поміж українців була поширена розповідь про наміри одного з лідерів революційної ОУН генерала УПА Романа Шухевича та керівника ОУН під проводом Андрія Мельника Олега Ольжича створити Загін Смертників.

Перед загрозою більшовицької окупації України Шухевич і Ольжич домовлялися про те, щоб із кращих представників двох ОУН утворити бойовий загін, який прорветься у глибокий більшовицький тил, щоб там у бою загинути геройською смертю. Але не просто загинути, а створити новий героїчний міт Нації, залишити у її свідомості ще один прецедент Крутів – цього символу непереможності українського народу.

З різних причин двом героям не вдалося втілити у життя свій намір. Але ця розповідь – урок для Нації. У важкий час маємо об’єднувати свої сили. Цей урок особливо актуальний сьогодні, коли від слів про Україну, «яка в небезпеці», треба перейти до реального захисту нації, її честі й гідності, а якщо потрібно, то зробити це так як зробив Роман Шухевич.

Ще один важливий урок, що його своєю кров’ю написав генерал УПА Шухевич. У наших лавах не сміє бути зневіри. Якщо ми справді вважаємо себе послідовниками не стільки слави, а передусім справи за яку боролися полковники Євген Коновалець і Андрій Мельник, Олег Ольжич, Степан Бандера та Роман Шухевич, тисячі інших українських героїв, то маємо відкинути будь-який песимізм. Ще ніхто не збудував своєї держави, нарікаючи на ворога, піддаючись капітулянтським настроям. Генерал Шухевич у набагато складніших умовах спромігся на ефективну боротьбу з ворогами нації. При цьому навіть не можна собі уявити, щоб він хоча б на мить піддався розпачу.

Не сумніваюся, що нинішнє покоління українських націоналістів утвердить Україну як державу української нації.

Від імені Організації Українських Націоналістів вітаю із святом. Генерал Роман Шухевич в авангарді нашої боротьби. І це запорука нашої перемоги!

Слова Україні!

Останні новини