Засуджений в РФ імам із Криму заявив, що йому не доставляють усі листи родичів

Засуджений в РФ імам із Криму заявив, що йому не доставляють усі листи родичів - фото 1
Засуджений російським судом до 18 років колонії імам з Криму, фігурант «справи кримських мусульман» Ленур Халілов заявив, що йому не доставляють усі листи родичів. Про це він розповів адвокату Юлії Чвановій, яка відвідала ув'язненого у в'язниці №2 («Володимирський централ») російського міста Володимира.

Джерело: "Крим. Реалії".

Про це повідомляє «Кримська солідарність». Халілов заявив адвокату, що йому доставляють не всі листи від родичів, оскільки, на його думку, вони надходять рідко. Наприклад, останнє він отримував півтора тижні тому.

Адвокат повідомила, що Халілов утримується в 4-му режимному корпусі. Він сидить у камері для двох людей, у ній є санвузол, але вода – лише холодна. Приміщення провітрюється. Щодня ув'язненого виводять на прогулянку. Йому дають можливість купувати продукти в кіоску, один раз на рік дозволена посилка – не більше 20 кг. Місцеву їжу Ленур називає більш-менш нормальною. Нині він не працевлаштований. При цьому, за словами адвоката, претензій до в'язниці Ленур не має. Представники ФСВП РФ публічно не коментували заяви засудженого імама.

Ленур Халілов

10 червня 2019 року в анексованому РФ Криму пройшли масові обшуки за участю бійців ОМОНу, співробітників російських спецслужб та представників центру боротьби з екстремізмом у будинках чотирьох кримських татар мусульман.

В Алушті російські силовики затримали виконуючого обов'язки імама в мечеті Руслана Нагаєва та підприємця Ельдара Кантімірова. У селі Малий Маяк – Руслана Месутова, а в селі Ізобільне – Ленура Халілова. Останні обидва були головами місцевої релігійної громади. Ленур Халілов та Руслан Месутов до арешту в Криму розвивали релігійну громаду в Алушті, займалися громадською діяльністю, організовували мусульманські свята, допомагали з похоронними питаннями, беручи на себе оформлення документів, проводили різноманітні молебні. Руслан Нагаєв з 2015 року заміняв чинного імама мечеті в селі Малореченське, а Ельдар Кантіміров виходив на одиночний пікет, протестуючи проти утисків за національною та релігійною ознакою, раніше в нього вже проводилися слідчі заходи в житлі з погрозами та натяками залишити Крим.

16 серпня 2021 року Південний окружний військовий суд в особі Романа Сапрунова ухвалив вирок фігурантам «алуштинської групи Хізб ут-Тахрір» Руслану Нагаєву, Ельдару Кантімірову, Руслану Месутову та Ленуру Халілов. Чоловіків засудили до 13, 12 та 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності.