• Головна
  • Новини
  • Завдання душпастирства тверезості обговорили єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ на сесії Синоду...

Завдання душпастирства тверезості обговорили єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ на сесії Синоду

04.02.2015, 10:15
Завдання душпастирства тверезості обговорили єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ на сесії Синоду - фото 1
Шістдесят шоста сесія Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові-Брюховичах 29-30 січня 2015 року.

Шістдесят шоста сесія Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові-Брюховичах 29-30 січня 2015 року.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, у синодальних засіданнях брали участь усі єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та Преосвященний владика Мілан (Шашік), Єпарх Мукачівської греко-католицької єпархії, і Преосвященний владика Ніл (Лущак), Єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії.

mytr_synod.jpg

Головною темою цієї сесії Синоду Єпископів Верховного Архиєпископства було питання про душпастирство тверезості: виклики і завдання спричинені подіями 2014 року. У контексті розгляду головної теми, про діяльність Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони  здоров’я доповів її голова о. Андрій Логін, а про діяльність Міжнародного благодійного Фонду «Карітас України» – його президент Андрій Васькович.

Було ухвалено низку рішень, які сприятимуть зниженню рівня небезпеки поширення хвороби алкоголізму серед українського народу.

Серед інших тем було обговорено питання підготовки до візиту Ad Limina. Також було заслухано та схвалено діяльність Центру душпастирства осіб з вадами слуху "Надія".

Синод заслухав звіт про діяльність Координаційної ради з питань душпастирства в критичних ситуаціях, який склав її голова – владика Богдан (Манишин). Аналізуючи цей звіт, синодальні отці ще раз наголосили на важливості молитовної підтримки нашого правління, війська, волонтерів та усіх, хто загинув чи постраждав внаслідок збройного протистояння. В цьому контексті владики нагадують про заклик від 2 лютого 2014 року проводити у храмах, монастирях та семінаріях безперервну цілодобову молитву, відповідно до порядку, визначеного отцями-парохами та настоятелями, а усіх вірних та людей доброї волі щодня о 21:00 єднатися у спільній молитві за Україну. Цей заклик про піст і молитву за мир та краще майбутнє України  також було відновлено від імені Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ 7 червня 2014 року Божого.

Опрацьовуючи синодальні документи, Синод розглянув у повторному першому читанні Душпастирську інструкцію «Добрий пастир». Крім того, у першому читанні було розглянуто доопрацьовану та осучаснену «Концепцію екуменічної позиції УГКЦ», яку представив владика Ярослав (Приріз), голова Богословського відділу Патріаршої курії УГКЦ.

Шістдесят сьому сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести у квітні 2015 року Божого.