• Головна
  • Новини
  • Зазнаємо утисків. Павло (Лебідь) благає монахів Помісних Церков захисти УПЦ МП...

Зазнаємо утисків. Павло (Лебідь) благає монахів Помісних Церков захисти УПЦ МП

01 лютого, 11:47
Зазнаємо утисків. Павло (Лебідь) благає монахів Помісних Церков захисти УПЦ МП - фото 1
Митрополит Павел (Лебідь) від імені братії Свято-Успенської Києво-Печерської лаври УПЦ МП звернувся до всіх монастирів Помісних Православних Церков з проханням захисти їх від "переслідувань, гонінь та дискримінації".

Текст звернення опублікований на сайті лаври.

Як зазначає Лебідь, з 1990 року УПЦ МП є незалежною та самостійно, однак у державних органах їм відмовляють у реєстрації статутів та змін до статутів релігійних організацій.

Митрополит також нарікає, що у єпархіях і храмах їхньої конфесії правоохоронці проводять обшуки, проти їхніх священнослужителів порушують кримінальні справи, блокуються банківські рахунки, створюються всілякі перешкоди звершенню Богослужінь, захоплюються храми, б’ють та виганяють священнослужителів та парафіян...

Окрім цього потоку бід і нещасть, які звалилися на багатостраждальну канонічну конфесію, владика Павел нагадує монахам Помісних Церков ще й про недавню заборону Московському Патріархату служити у храмах лаври, які вони віддавна вважали власними.

"Також повідомляємо вам, що й у найбільших храмах Києво-Печерської лаври ми тепер не маємо права звершуватити Богослужіння, а саме: у повністю відреставрованому нами Трапезному храмі та буквально піднятому нами з руїн Успенському соборі – найбільшій світовій Православній святині. З 7 січня цього року там служить ПЦУ", - скаржаться у лаврі.

"Від імені чернецтва всієї Української Православної Церкви просячи ваших святих молитов за мир, також просимо вас піднести голос із закликом до можновладців покласти край розпалюванню міжконфесійної ворожнечі в нашій багатостраждальній державі", - благає митрополит Павел.

Читайте також:
В УПЦ МП кажуть, що не посилали свого семінариста чинити провокації у Києво-Печерську лавру.

Єпископ УПЦ МП у монастирі в Казані молився "о российском воинстве и о мире".

Митрополит УПЦ МП з Вінниччини постане перед судом за виправдовування російської збройної агресії.