• Головна
  • Новини
  • Журнал «Патріярхат» на своє 45-річчя скликав міжнародну конференцію...

Журнал «Патріярхат» на своє 45-річчя скликав міжнародну конференцію

20.10.2012, 17:16
В Українському католицькому університеті відбулась міжнародна конференція «Між журналістикою і ортодоксією: прозорість та відповідальність», присвячена 45-літтю журналу «Патріархат».

В Українському католицькому університеті відбулась міжнародна конференція «Між журналістикою і ортодоксією: прозорість та відповідальність», присвячена 45-літтю журналу «Патріархат».

Участь у цьому заходу взяли редактори провідних греко-католицьких видань, священнослужителі, журналісти римо-католики з Києва, Львова, Вінниці та Луцька.

«Не кожен журнал доживає до такого поважного віку – 45 років, - розповідає Анатолій Бабинський, головний редактор «Патріархату», - Тому ми вирішили, що сам по собі цей факт вже вартий уваги. Увесь цей час наше видання об’єднувало українських греко-католиків з усього світу і продовжує виконувати цю функцію нині».

Анатолій Бабинський повідомив, що журнал «Патріархат» можна придбати від Сіднею, до Чикаго і, звісно, що в українських містах. Часопис пропонує своїм читачам аналітичні та пізнавальні матеріали про життя Української Греко-Католицької Церкви та інших Церков Київської традиції. Серед авторів журналу є багато сучасних українських богословів та журналістів.

Говорячи про нинішній захід, редактор «Патріярхату» зазначив, що міжнародна конференція повинна дати відповідь на низку питань і бодай схематично окреслити динаміку руху релігійної журналістики.

«Ми зібрали у Львові молодих людей з різних міст і різних конфесій, аби спільно поміркувати про перспективи релігійної журналістики. Щоб побачити ширший контекст, ми спеціально запросили на нашу конференцію провідного кореспондента американського видання National Catholic Reporter і аналітика ватиканської рубрики CNN Джона Аллена. Сподіваємося, що його роздуми стануть у пригоді українським колегам», - сказав він.

Міжнародну конференцію «Між журналістикою і ортодоксією: прозорість та відповідальність» організували Українське Патріярхальне Товариство у США, редакція суспільно-релігійного часопису «Патріархат» (м. Львів), Релігійно-інформаційна служба України.

Довідка: Журнал «Патріярхат» – часопис, заснований групою активних мирян греко-католиків, членів Українського Патріархального руху, який зародився на підтримку діяльності Патріарха Йосифа Сліпого в 1963 році у США. Журнал став провідним церковним виданням українських мирян греко-католиків та протягом 35 років був містком єднання між різними куточками світу, де проживають вірні УГКЦ. З 2002 року редакцію часопису перенесено в Україну, з того часу вона знаходиться на Святоюрській горі у Львові.