• Головна
  • Моніторинг
  • Зростаємо разом: ректор Богдан Прах прозвітував перед спільнотою про успіхи УКУ...

Зростаємо разом: ректор Богдан Прах прозвітував перед спільнотою про успіхи УКУ

15.11.2018, 14:58
Зростаємо разом: ректор Богдан Прах прозвітував перед спільнотою про успіхи УКУ - фото 1
Серед найважливіших досягнень — перший рік Центру Шептицького та будівництво Колегіуму ІІ. Про ці та інші академічні, міжнародні й суспільні здобутки Українського католицького університету в академічному 2017–2018 році читайте далі.

Серед найважливіших досягнень — перший рік Центру Шептицького та будівництво Колегіуму ІІ. Про ці та інші академічні, міжнародні й суспільні здобутки Українського католицького університету в академічному 2017–2018 році читайте далі.

Центр Шептицького та Колегіум ІІ

Центру Шептицького, який став місцем спілкування, майданчиком важливих обговорень та знайомств – уже рік. За цей час у його стінах відбулося 120 відкритих заходів та понад 350 000 людей відвідали мультифункційний корпус. Ці цифри говорять про обсяг роботи та амбіції команди університету та, власне, самого Центру, особливу місію якого несе сучасна та багата бібліотека. За рік роботи у ній зареєструвалося майже 10 000 читачів, а під час літньої екзаменаційної сесії, коли протягом місяця коворкінгові зони були відкриті цілодобово, майже тисяча студентів скористалися можливістю повчитися вночі. Такий експеримент свідчить про людиноорієнтованість Центру Шептицького.

Новий і не менш грандіозний проект, що уже стартував – будівництво нового Колегіуму. Цього року команда університету завершила роботи з проектування та розпочала будівництво будівлі, яка стане домівкою для понад 300 студентів. Крім житлових кімнат, у Колегіумі ІІ обіцяють також фітнес-центр та дворівневий студентський центр.

Академічне життя

Втім, не будівлями єдиними. Університет – це, передовсім, академічне життя: навчання студентів, підвищення кваліфікації викладачів, міжуніверситетські обміни… Спільнота студентів та викладачів університету за минулий рік опублікувала понад 400 наукових матеріалів, 60 з яких — у міжнародних наукових журналах. На українських та міжнародних конференціях пролунало майже 250 доповідей. Крім того, у гостині УКУ пройшли 14 міжнародних та 9 всеукраїнських наукових конференцій.

Лауреатами ректорської премії за наукову працю міжнародного рівня стали професор Вадим Ададуров, доктор богословʼя Віктор Жуковський та професор Оксана Міхеєва. А ректорську винагороду за особливо успішну наукову працю отримали професор Юрій Ясіновський, кандидат філологічних наук Уляна Головач та керівник проектів і програм Науково-організаційного відділу Тарас Тимо.

Разом із розвитком спільноти, зростає і рівень освіти вступників. З минулого року середній бал підвищився майже на 10: з 176,81 у 2017 по — 187,02 у 2018). Відповідно, майже половина (48 %) першокурсників УКУ належать до 5 % найкращих випускників шкіл країни.

Стабільно розвивається й міжнародна співпраця. Кількість Еразмус партнерів збільшилася майже вдвічі (з 8 до 14). Крім того, сьогодні УКУ має понад 140 міжнародних академічних партнерів, а також уклав двосторонні угоди про співпрацю з понад 50 інституціями. Це дає можливість розповідати про УКУ світу і демонструвати якісну співпрацю. Відтак, довіра до нашого університету зростає, а це відкриває щораз кращі можливості закордонного навчання для наших студентів. Також УКУ приваблює закордонних викладачів, які вирішили інвестувати свій час та зусилля  саме в наш університет. В УКУ сьогодні працюють більше 80 викладачів зі США, Канади, Великобританії, Польщі, Німеччини. А для участі в літніх мовних школи університет прийняв 58 іноземних волонтерів, 8 з яких залишилися в УКУ на цілий рік, допомагаючи студентам вивчати мови.

Проекти

“Дні УКУ” – традиція, яка говорить про відкритість університету до різних середовищ. З нагоди початку нового навчального року під час “Днів УКУ” університет зібрав понад 3000 українців та близько 200 закордонних гостей. Одним із найпопулярніших заходів фестивалю став перший TEDxUCU: «Майбутнє розпочинається вже сьогодні».

Сьогодні університет організовує масштабні та унікальні дослідницькі програми, як от започаткований у 2013 році науково-дослідницький проект «Київське християнство», який уже здійснив 5 навчально-дослідницьких експедицій, провів 13 наукових конференцій, реалізував близько 20 наукових проектів та опублікував 15 книг. Крім того, у квітні 2018 року в УКУ відбулася публічна презентація дослідницької програми «Жертви українсько-польського протистояння 1939–1947 років». Продовжуючи тему історичної пам’яті, Школа журналістики УКУ організувала німецько-українську Відеоакадемію документального серіалу DOCemotion та зняла власну серію документального серіалу «Мовчазні свідки ХХ століття».

УКУ завжди з особливим трепетом і увагою розвивав церковний напрямок. Під проводом директора Інституту історії Церкви Олега Турія УКУ також брав активну участь у Році Патріарха Йосифа Сліпого. У рамках цього проекту було знято фільми, організовано вечори пам’яті та проведено низку конференцій у Києві, Харкові, Запоріжжі, Одесі та інших містах України. Завдяки праці Олега Турія також завершено упорядкування й систематизацію фонду Патріарха Йосифа Сліпого в Історичному архіві УГКЦ в Римі. Також завершена реставрацію і сканування документів колекції Уряду ЗУНР у цьому ж архіві. Влітку в університеті також відбувся триденний міжнародний конгрес для гуманітаріїв MAG 2018, участь у якому взяли 390 науковців із 30 країн світу.

Освітні ініціативи

В УКУ відбулися два освітніх форуми, покликаних обговорювати нові методи та технології в освіті та об’єднувати людей із цієї сфери. Форум інноваційної освіти INED минулого листопада зібрав понад 200 освітян зі всієї України до участі в панельних дискусіях, 20 майстер-класах та виставці освітніх технологій. А обговорити світові тренди в освіті могли під час освітнього форуму «Твори», який відвідало понад 120 людей. Для дослідження головних проблем та тенденцій Української освіті на базі УКУ було створено Простір освітніх ініціатив, який працює над реформуванням української освіти за чотирма напрямками: школа 3.0, лідерство базоване на цінностях, система внутрішнього забезпечення та професійна підготовка вчителів.

Визнання

Владика Борис Ґудзяк отримав дві міжнародних відзнаки. У травні Сіракузький університет вручив йому почесне звання Doctor of Humane Letters, Honoris Causa за його «візію свободи та любов до людей», відважне лідерство в боротьби з тиранією й підтримку своїх студентів під час Революції Гідності 2013–2014 років. А в серпні в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві за особливий внесок українську культуру та стійкість громадянської позиції Владиці вручили Премію імені Василя Стуса.

Визнання отримала і наша Ярослава Мельник, доктор філологічних наук і завідувач кафедри філології Гуманітарного факультету. Вона стала Лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка у номінації «За вагомі здобутки у галузі україністики» — за монографію «І остатня часть дороги. Іван Франко в 1908–1916 роках».

Проректор із зовнішніх зв’язків УКУ, директор Інституту історії Церкви д-р Олег Турій також був відзначений Хрестом «За заслуги перед Церквою й Папою» — державною нагородою Ватикану, що є найвищою для мирянина в Католицькій Церкві.

Благодійність

Із розвитком університету, все більше людей, зокрема, самих українців йому довіряють: за останні 10 років надходження від українських благодійників зросли у чотири рази. За весь час існування до підтримки УКУ долучилися більше 20 000 жертводавців з усього світу. Дякуючи за многолітню довіру, минулого грудня УКУ організував ювілейний Десятий благодійний вечір у Києві, під час якого була зібрана рекордно велика сума – більше 10 мільйонів доларів, які підуть на подальший розвиток університету.

Катерина Глущенко

Сайт УКУ, 7 листопада 2018