fr. Petro Balog's, O.P.. Blog_image

fr. Petro Balog's, O.P.. Blog

Бунт проти влади

15.12.2014, 12:50
"Всяка влада - від Бога". Її цитують теж всі ті, що підтримують цих же тиранів, узурпаторів та диктаторів - безпосередньо чи посередньо, свідомо чи несвідомо. Її цитують всі ті, які "читають Біблію і хочуть бути слухняні голосу "Бога""

Улюблена цитата з Біблії усіх "християнських" тиранів, узурпаторів та диктаторів: "Всяка влада - від Бога". Її цитують теж всі ті, що підтримують цих же тиранів, узурпаторів та диктаторів - безпосередньо чи посередньо, свідомо чи несвідомо. Її цитують всі ті, які "читають Біблію і хочуть бути слухняні голосу "Бога"". Не сумніваюся, що це була улюблена цитата Януковича, якщо він якось пробував посилатися на Святе Письмо.

Але щоб ця цитата мала сенс, треба тоді незгідних з нею назвати "бунтарями", "злочинцями", "грішниками", "неслухняними волі Божій". Зрештою, "сам Христос казав віддати плащ тому, хто забирає від тебе сорочку". Або також: "сам Христос ніколи не бунтував проти влади"...

Треба підмінити спочатку поняття, назвавши наприклад захисників правди і справедливості "бунтарями", потім їх знайти у Святому Письмі, на приклад, що "бунтарям проти влади Бог приготував погибель", чи щось подібне - і от, все ясно як білий день "хто є що".

Звичайно, всяка навіть злочинна влада при такому підході - "легітимна". Спроба пояснити людині, що не Бог казав міняти одному "двічі-легітимному" свої повноваження через суд, що не Бог казав іншому ("если не он, то кто?") приходити до влади через підрив уночі багатоповерхових помешкань з людьми - нічого не дають. "Бог все це допустив за гріхи наші". Сьогодні зранку мав таку власне розмову на цю тему...

А не приходить випадково до голови, що може Бог допустив "бунт" на Майдані за гріхи влади? Не пригадується часом, проти кого виступив Мойсей у Єгипті, коли підбурив там народ? Не згадується, проти кого воювали брати Макавейські? Не спадає на думку те, що майже всі Апостоли були замучені, бо не хотіли скоритися "легітимній римській владі"? Не пригадується, за що помер Йоан Хреститель і за чиїм наказом? Не пригадується "бунт" Христа у храмі з бичем у руках? Не пригадуються слова Христа, до кого були адресовані вислови "Гроби побілені" або "Ваші батьки вбивали пророків" та "Ви завжди противилися волі Божій"?

Можна сто разів повторяти, що справа християн - молитися, також за владу, і що "нам нічого до гріхів влади". Ні, це не просто гріхи, це не просто розкрадання, це не просто їх особиста справа! Будова одного Межигір'я за кошти України - це смерть біля 100.000 громадян України, бо не побудували лікарень, не закупили туди потрібну апаратуру, не додали пенсій, чи медичної допомоги, чи ліків - і ці громадяни просто померли, коли потребували допомоги чи лікування. "Лише молитися", у той час, коли будуються "межигір'я" та інші "конче-заспи" - це брати на себе відповідальність за ті смерті, або принаймні прикривати на них очі, прикриваючись при цьому "Богом".