Голова ГСВА «Альраід» поскаржився омбудсмену на випадки перевірки документів біля мечетей

09.07.2020, 10:56
Держава
Голова ГСВА «Альраід» шейх Сейран Арифов - фото 1
Голова ГСВА «Альраід» шейх Сейран Арифов
У режимі відеоконференції 1 липня відбулося перше засідання Координаційної ради з питань захисту прав мігрантів, створеної наприкінці червня за наказом Уповноваженої з прав людини в Україні Людмили Денісової.

Про це повідомляє “Релігія в Україні”.

Шейх Сейран Арифов, голова ГСВА «Альраід» Сейран Арифов, який увійшов до складу Координаційної ради при омбудсмені, переконаний, що участь у цій раді допоможе розв’язати проблеми не тільки іммігрантів, а й українців та осіб, що законно перебувають на території України, але часто стають жертвами етнічного та релігійного профайлінгу, мусять марнувати години життя на розвіювання підозр силовиків і міграційної служби.

На його думку, правоохоронці фактично застосовують презумпцію винуватости. Арифов звернув увагу учасників засідання на те, що доходить до таких випадків: людей зупиняють на виході з мечеті й затримують, якщо вони не мають при собі посвідчення особи.
Відколи громадяни зобов’язані його носити з собою, вирушаючи на молитву до храму, запитує шейх.

Голова Асоціації «Альраід» поділився проблемами, що з ними стикаються шукачі притулку та просто люди, які вирішили в законний спосіб переїхати до України, додержавши всіх вимог українського законодавства.
Ці проблеми відомі йому від одновірців, що зверталися по пораду й допомогу, але такі ситуації типові для всіх іммігрантів, незалежно від віровизнання та етнічної належности. Так, шукачі притулку мають проблеми з доступом до медичної допомоги — в умовах пандемії ці питання тільки загострилися — та з працевлаштуванням.

Не оминув шейх і теми видачі Україною біженців державам, де режим становить загрозу для життя та здоров’я цих людей. Зокрема, численні випадки видачі політичних біженців — навіть тих, хто воював за Україну — Росії, де вони потім були засуджені та зазнали катувань у місцях позбавлення волі.

Сейран Арифов вірить, що Координаційна рада при офісі омбудсмена може стати рупором, через який вдасться заявити про наявні проблеми.