Історична пам'ять VS русскій мір
Ще з античності відомий вислів, що історія є вчителькою життя. Нині більш популярною є думка, що військову справу маємо вивчати, щоби давати відсіч ворогу, а історію — щоби знати, хто є наш ворог.
Російська військова агресія і пропаганда "русского міра", яка міцно закоренилася в Україні, заставляють звернути особливу увагу на стан історичної пам'яті та наслідки міфологізації нашої історії, яку московська держава віками здійснювала не просто так.
За час повномасштабного вторгнення стало зрозуміло, що без стратегічно виваженої і спільної з іншими колегами роботи не вдасться "вбити у нас самих неука-малороса", якому байдуже до історичної правди, історичної пам'яті, якому байдужа наша культурна спадщина, її пізнання, якому комфортно жити у світі фейків та московської пропаганди і твердити "акакаяразніца" та не бажати усвідомити свою сутність. Власне щоби подолати пута "русского міра" і на весь світ заявити хто ми є — започатковуємо історико-просвітницький проект для формування історичної пам'яті з акцентом саме на церковно-релігійну тематику, яка є однієї з фундаментальних в українській історії.
Йдеться про комплекс науково-публіцистичних матеріалів, які стосуються історії Церкви і релігій в Україні, релігійно-суспільної думки, сакрально-культурної та філософсько-богословської тематики та інших дотичних тем, як от міжрелігійний діалог та історія співіснування різних релігій, релігійні традиції та звичаї, свята літургійного року і чому вшанування деяких з "святих" є не просто абсурдним, але і антихристиянським тощо. При чому, крім авторських ексклюзивних матеріалів, ми також публікуватимемо у нас матеріали з інших видань (із зазначенням першоджерела), які стосуються цієї тематики.