Київська парафія св. Миколая просить підтримати петицію про повернення храму католикам

28.10.2023, 15:00
Католики
Київська парафія св. Миколая просить підтримати петицію про повернення храму католикам - фото 1
На офіційному сайті електронних петицій Кабінету міністрів України з’явилася петиція про передачу київського храму святого Миколая релігійній громаді.  Подателька петиції — Людмила Филипович, доктор філософських наук, професорка Національного університету «Києво-Могилянська Академія» та віце-президентка Української асоціації релігієзнавців.

Парафія св. Миколая просить усіх небайдужих долучитися до збору підписів, оскільки йдеться як про відновлення справедливості, так і про порятунок унікальної неоготичної споруди, якій через недбальство й аварійний стан загрожує повне знищення. Про це інформує CREDO.

«За тридцять два роки перебування у державній власності храм св. Миколая у м. Києві опинився на межі знищення, він потребує негайного ремонту і реставрації. Держава не спроможна зберегти його для наступних поколінь.

Підтримай петицію, долучайся до порятунку перлини Києва — вимагай повернення святині у власність парафії-спадкоємниці, щоби віряни отримали законну можливість врятувати й відновити стародавній римсько-католицький храм», — закликають парафіяни.

Підписати петицію можна за цим посиланням.

Костел був побудований у 1899-1909 роках у неоготичному стилі українським та польським архітектором Владиславом Городецьким. У 1936 році радянська влада закрила костел Святого Миколая. Відтоді споруду використовували як господарське приміщення.

У 1978 році за наказом Ради Міністрів УРСР будівлю костелу віддали під створення Київського будинку органної та камерної музики. Для цього в Чехословаччині замовили орган компанії "Rieger-Kloss". У 1981 році було закінчено реставрацію, і того ж року в костелі почав діяти концертний зал.

За часи незалежності України костел Святого Миколая поділили поміж собою Національний будинок органної та камерної музики України, як приміщення для концертів, та парафія Святого Миколая Римсько-католицької церкви в Україні.

Приміщення перебувало в аварійному стані. Міністерство культури України спланувало до кінця 2023 року реалізувати проєкт будівництва в Києві Будинку музики та перемістити до нього Національний будинок органної та камерної музики України.

Однак досі ні переміщення, ні реставрації не відбулося.