Предстоятель ПЦУ: Церква підтримує вакцинування від COVID-19
Про це митрополит Епіфаній заявив в ефірі на Суспільному.
"Ми вже висловили свою позицію, як Церква, ще задовго до пандемії. Ми заявили, що Церква не проти вакцинування. Якщо це сприяє збереженню людського здоров'я, звичайно, що Церква підтримує", – наголосив митрополит.
Водночас він зазначив, що зараз в країні є багато противників вакцинації, це питання обговорювалося в середині Церкви, і воно "є викликом для ПЦУ".
"Але ми повинні добре розуміти, що вакцинація не має жодного відношення до віровчення Церкви. Дай Бог, щоб ця вакцина призупинила подальше розповсюдження цієї небезпечної хвороби. І ми, як Церква, будемо пояснювати, будемо роз'яснювати. Будемо показувати навіть, якщо потрібно, і прикладом", – сказав Предстоятель ПЦУ.
Він додав, що особисто зробить щеплення, коли вакцина з'явиться в Україні.
"Коли вакцина буде в Україні, будемо ухвалювати відповідне рішення, і напевно, будемо вакцинуватися, для того, аби ця хвиля була призупинена. Ми просили уряд внести священнослужителів до груп ризику, оскільки вони постійно спілкуються із паствою", - сказав Епіфаній.
Що відомо
У МОЗ повідомили, що вакцина від коронавірусу буде масово постачатися до країн, зокрема й до України, наприкінці весни чи на початку літа 2021 року.
За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, країна веде переговори про закупівлю вакцини від COVID-19 зі світовими виробниками для того, щоб розпочати вакцинацію в лютому 2021 року. За ініціативою COVAX Україна має отримати вісім мільйонів доз.
МОЗ планує вакцинувати від COVID-19 коштом бюджету близько 21 мільйона українців, які входять до груп ризику.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував вакцинацію майже 21 мільйонів громадян, що складає 50% населення України.
У липні три країни звинуватили Росію у спробах викрасти дані про вакцину від коронавірусу.
Управління за якістю продуктів та медикаментів США (FDA)18 грудня підтвердило високу ефективність вакцини від COVID-19 виробництва американської компанії Moderna та дозволило її масове використання.
Європейська комісія підписала контракт з компаніями BioNTech і Pfizer на постачання 300 мільйонів доз вакцини від COVID-19.