Як «Щедрик» здобував Європу для України розповіла на Громадському радіо культурологиня, маркетологиня Тіна Пересунько, авторка книги «Культурна дипломатія Симона Петлюри: «Щедрик» проти «русского мира». Місія капели Олександра Кошиця (1919–1924)».
Джерело: Громадське радіо
"Є цитати істориків. Про те, що завдання капели було не з легких. Бо в Західній Європі століттями виникали твердження про «єдність руського народу», про те, що «ніякої України не було і немає». І от капела мала показати, що українці є справді народом, який має свою окрему культуру. Це Симон Наріжний говорить про місію хору.
20 січня 1921 року відбувся концерт, який український хор давав у найпрестижнішому залі Парижу, в театрі «Єлисейські поля». Айседора Дункан та французький генерал Моріз Пеле підписалися в цей вечір у книзі відгуків.
У 1924 році відомий тоді автор, американський драматург Клей Грін написав у «San Francisco Journal»:
«Вони представили нашій країні не лише найкращий спів, який ми тільки чули, але й нанесли Україну на мистецьку мапу світу, як закохану в музику націю. У той час, як ми вважали їх за спустошену землю бродячих козаків та сільського люду». Це до питання зміни уявлень про Україну в той час", - розповіла Тіна Пересунько.