Created with Sketch.

«100 весен пам’яті» – історико-документальна фотовиставка до 100-х роковин Геноциду вірменського народу

01.04.2015, 09:41

У стінах Національної парламентської бібліотеки України з 25 березня по 1 квітня 2015 року експонується історико-документальна фотовиставка «100 весен пам’яті» з нагоди 100-х роковин Геноциду вірменського народу 1915 р.

У стінах Національної парламентської бібліотеки України з 25 березня по 1 квітня 2015 року експонується історико-документальна фотовиставка «100 весен пам’яті» з нагоди 100-х роковин Геноциду вірменського народу 1915 р. Ініціаторами проведення виступили: Посольство Республіки Вірменія в Україні, Національна парламентська бібліотека України, ВГО «Спілка вірмен України» та ГО «Київська вірменська громада».

Фотовиставка показує ті жахи, що пережив вірменський народ в 1915 році, коли величезна кількість мирних жителів було депортовано владою Османської імперії з їхньої історичної батьківщини Західної Вірменії, більше мільйона жителів було винищено.

Як зазначив в коментарях для РІСУ координатор фотовиставки Азізян Самвел Левонович: «Події 1915 року, масова депортація та винищення мирного народу сьогодні визнаються в Європейському союзі та в деяких інших країнах світу, як акт Геноциду проти вірменського народу.

Виставка відкриває один із ряду заходів, що відбудуться в Києві, присвячених 100-й річниці вшанування пам’яті. Це серія кінофільмів, перший з яких «Гніздо жайворонка» був показаний в Українському домі під час відкриття виставки, де розповідається про трагедію вірменського народу».

В подальшому планується провести ще низку таких заходів:

16 квітня -  показ кінофільмів присвячених даним подіям;

23 квітня - в Оперному театрі відбудеться концерт-реквієм, поминальний захід;

24 квітня - поминальна служба за жертвами у Римо-католицькому соборі святого Олександра (точний час і місце проведення заходів можна буде знайти на сайті: http://www.kievao.com.ua/)

«Вірменський народ дуже вдячний українському, який надав прихисток вірменським біженцям у 1920-х роках. У Харкові, Одесі та інших містах створювались спеціальні комітети, які допомагали біженцям, надавали медичну допомогу, відкривали школи і т.д.», – підкреслив Самвел Левонович. Про це інформує Ірина Риндич.

Читайте також
Суспільство Від російських обстрілів зазнав пошкоджень храм УПЦ МП у Нікополі
Сьогодні, 14:39
Суспільство Путін подякував Кирилу за його "плідну співпрацю" у цей "складний період"
Сьогодні, 14:18
Україна і світ У головному соборі столиці Бразилії пролунала молитва за мир в Україні
Сьогодні, 13:58
Суспільство У Росії Великдень «програє» Дню перемоги, — опитування
Сьогодні, 13:32