• Головна
  • Новини
  • 110-річну ялинку для Понтифіка вже зрубали і придумали як доставити до Ватикану...

110-річну ялинку для Понтифіка вже зрубали і придумали як доставити до Ватикану

19.11.2011, 10:16
110-річну ялинку для Понтифіка вже зрубали і придумали як доставити до Ватикану - фото 1
Щоби ялинка добралася до Риму, закарпатські еменесники тренувалися і вираховували, як же її зрубати і відтранспортувати.

Ялинка.jpgexklusiv.gifВелику карпатську ялинку, яка прожила в горах 110 років, спиляли в цю суботу. Тридцятиметрове зелене дерево має 720 гілок. Найбільші важать 10-12 кг.Тепер місія ялинки – прикрасити головну площу Ватикану під час різдвяних свят.

Щоби ялинка добралася до Риму, закарпатські емчеесники тренувалися і вираховували, як же її зрубати і відтранспортувати.

«Наша ялинка – це тридцятиметрове дерево з діаметром стовбура в півметра та вагою в чотири тонни. Там, де вона росте, нема прямої дороги. Навіть спеціалістам доведеться йти туди пішки кілька сотень метрів», – повідомив позаштатному кореспонденту РІСУ Маріанні Попович голова Закарпатської обласної адміністрації Олександр Ледида.

Найважчим з усього цього закарпатським спеціалістам видається рубка та пакування ялинки. Спочатку з неї обріжуть нижні гілки (їх також треба запакувати і вони поїдуть до Риму), потім ялинку обмотають спеціальним тросом. Обмотувати доведеться міцно, але ніжно. Адже ялинку з цього місця винесе вертоліт. Понад те, поки її будуть рубати, вона увесь час має бути прив’язана до вертольота, щоб не впала. Після чого в повітрі її перенесуть до автопоїзда і запакують. А потім ще й накриють захисним теном.

Щоби не напартачити, спеціалісти провели тренування на іншій ялинці. До слова, керувати операцією та супроводжувати ялинку до Ватикану взялась словацька фірма, яка вже має в цьому досвід. Їй за це заплатять 30 тисяч євро.

За словами директора Рахівського лісного господарства Володимира Приступи, для того, щоб відвезти ялинку до Ватикану, замовлено тридцятиметрову трейлерну платформу.

«Ми не веземо її залізницею, бо вагонів таких нема. Довжина одного залізничного вагона – 12 метрів. То ж тут треба два з половиною вагони», – каже Володимир Приступа.

Очікується, що ялинка буде подорожувати два тижні і до 6 грудня вже буде у Ватикані.

А ось маленькі ялинки, які стоятимуть в палаці Понтифіка, все ще ростуть. За словами начальника лісової інспекції Львівської області Мирослава Пилипіва, львівські лісничі ще не отримували вказівки викопувати їх. До слова, маленькі ялинки повинні приїхати до Ватикану з грудкою землі та корінням. То ж їх не рубатимуть, а викопуватимуть. Проте лісники вже готуються.

«Найменші, ті що всього по 2,5-3 метри ми вже повикопували і пересадили в спеціальні ящики. А вищі, ті що по п’ять і 10 метрів – тільки обкопані, але ще в лісі», – каже Мирослав Пилипів.

Щодо прикрас, то  вони теж будуть в українському стилі – вертепівські герої, солом’яні та паперові ангелики, звізди та павуки. Частину прикрас виготовлять в Україні діти та народні майстри, частину – українські заробітчани в Італії. 

Теги: #Ялинка