17 липня мусульмани України святкуватимуть Рамадан-Байрам

15.07.2015, 10:02
17 липня мусульмани України святкуватимуть Рамадан-Байрам - фото 1
Більше 3000 віруючих готується прийняти у цей день мечеть Ісламського культурного центру Києва. Серед очікуваних гостей - київські прихожани, дипломати мусульманських країн, богослови, а також мусульмани-вимушені переселенці з Криму та Донбасу.

Рамадан.jpg17 липня мусульмани України підведуть підсумок місяця посту. Як повідомили РІСУ в Духовному управлінні мусульман України «Умма», цей день стане подвійно особливим для послідовники пророка Мухаммада. Вони прийдуть в мечеті з самого ранку, щоб здійснити святкову молитву з нагоди завершення місяця посту, і залишаться там до настання часу колективної п'ятничної молитви.

Більше 3000 віруючих готується прийняти у цей день мечеть Ісламського культурного центру Києва. Серед очікуваних гостей - київські прихожани, дипломати мусульманських країн, богослови, а також мусульмани-вимушені переселенці з Криму та Донбасу.

Святковою молитвою вранці в день Рамадан-Байрам (ар. Ід аль-Фітр) мусульмани завершують місяць посту в Рамадан; цей день є своєрідним підбиттям підсумків і осмисленням своїх духовних практик і досягнень за цей місяць. До початку святкової молитви повинна бути виплачена і спеціальна милостиня закінчення посту - «закят аль-фітр». Ці кошти глава родини, що має дохід понад певного мінімуму, платить за кожного зі своїх домочадців незалежно від того, чи постували вони, чи ні, щоб бідні люди, отримавши цю милостиню, теж могли дозволити собі накрити святковий стіл.

Виплата милостині завершення посту є обов'язковою умовою завершення посту для кожного мусульманина, який володіє засобами понад те, що необхідно для прожитку його сім'ї протягом декількох днів. Цього року вона, як і більшість пожертвувань, зроблених протягом усього Рамадану, буде спрямована переважно самотнім людям похилого віку, багатодітним сім'ям і вимушеним переселенцям із Криму і зони АТО - тобто тим, хто в умовах нинішньої девальвації гривні та фактичної окупації частини нашої країни знаходиться в найбільш уразливому становищі.

«Великим випробуванням був нинішній Рамадан і для мусульман, які не полишали захист України протягом Священного місяця: у польових, похідних умовах вони все одно намагалися дотримуватися приписи свій релігії; ті з них, хто отримав звільнення на час свята, прийдуть в цей день в мечеті країни - розділити радість свята з одновірцями і подякувати Всевишньому Аллаху за збережене життя і стійкість в тих випробуваннях, що випали на їх долю.», – йдеться у повідомленні ДУМУ «Умма».