20-ті роковини: У Львові вшанують пам'ять жертв скнилівської трагедії

27 липня, 10:04
Суспільство
20-ті роковини: У Львові вшанують пам'ять жертв скнилівської трагедії - фото 1
27 липня минає 20 років відтоді, як сталася страшна біда на Скнилівському летовищі, де під час авіашоу, присвяченому 60-річчю 14-го авіаційного корпусу Військово-повітряних сил, на людей, котрі прийшли поспостерігати за широко розрекламованим дійством, впав літак. Загалом тієї чорної суботи на фігури вищого пілотажу дивилися близько 10 тисяч осіб.

Про це повідомляє День.

О 12.52 винищувач Су-27УБ при завершенні «напів петлі», яку було виконано на дуже малій висоті, намагаючись перейти до горизонтального польоту та уникнути зіткнення із землею, впав у натовп.

За числом загиблих скнилівська трагедія є найбільшою катастрофою в історії авіаційних шоу, бо упродовж лічених секунд на летовищі загинуло 78 осіб (серед них 28 дітей) і ще 250 осіб зазнали травм різного ступеня важкості.

Обидва пілоти катапультувалися вже після контакту літака з землею і зазнали лише незначних ушкоджень унаслідок перенавантажень при катапультуванні.

У Львові, як і щороку, вшановуватимуть жертв скнилівської трагедії. Однак цього разу, через обмеження, зумовлені воєнним станом, події відбудуться у дещо іншому форматі.

У минулі роки заходи відбувалися у два етапи. Спершу звершували Божественну Літургію та парастас за загиблими у каплиці Всіх святих українського народу і пам'яті жертв Скнилівської трагедії біля летовища, а потім присутні вирушали до “Сегменту пам'яті на аеродромі”, де покладали квіти та запалювали свічки.
Цьогоріч такий формат є неможливим – з питань безпеки присутніх.

Тож 27 липня, у 20-ті роковини скнилівської катастрофи, звершать Богослужіння у храмі Воскресіння Христового (вул. Городоцька 319а). Очолить моління Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк). Початок об 11.00.