• Головна
  • Новини
  • 29 листопада в УГКЦ офіційно проголосять про створення Львівської митрополії та інтронізують Митрополита Львівського...

29 листопада в УГКЦ офіційно проголосять про створення Львівської митрополії та інтронізують Митрополита Львівського

28.11.2011, 15:20
29 листопада в УГКЦ офіційно проголосять про створення Львівської митрополії та інтронізують Митрополита Львівського - фото 1
29 листопада 2011 р., о 10.00 год. в архикатедральному соборі св. Юрія у Львові розпочнеться Архиєрейська Літургія з нагоди урочистого проголошення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви та інтронізації Митрополита Львівського.

exklusiv.gif81-w.jpg29 листопада 2011 р., о 10.00 год. в архикатедральному соборі св. Юрія у Львові розпочнеться Архиєрейська Літургія з нагоди урочистого проголошення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви та інтронізації Митрополита Львівського.

Участь у Літургії візьмуть усі владики УГКЦ на чолі з Патріархом Святославом (Шевчуком) та Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Галліксон.

Як РІСУ вже інформувала, створити три нові митрополії вирішив Синод єпископів УГКЦ. Митрополія в Івано-Франківську буде проголошена 13 грудня. Митрополія у Тернополі – 22 грудня.

До складу Львівської митрополії увійдуть Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії. До Івано-Франківської митрополії – Івано-Франківська та Коломийсько-Чернівецька єпархії. До Тернопільсько-Зборівської – Тернопільсько-Зборівська та Бучацька єпархії. Першими митрополитами новостворених митрополій стануть владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, владика Володимир (Війтишин), єпарх Івано-Франківський, та владика Василь (Семенюк), єпарх Тернопільсько-Зборівський.

Кожний митрополит матиме право скликати Митрополичий Синод, але для того, щоб рішення цього Синоду були дійсними вони потребують схвалення Верховного архиєпископа.

Тепер в УГКЦ буде сім митрополій. Крім новостворених, ще однією митрополією УГКЦ в Україні є Києво-Галицька митрополія, яку очолює Патріарх Святослав. До її складу входять Київська архиєпархія, Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати. Крім того до УГКЦ належать Перемишльсько-Варшавська митрополія у Польщі, Філадельфійська митрополія у США та Вінніпеґська митрополія у Канаді.