Богослужіння очолив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон. Месу спільно відслужили також глава митрополії Римо-Католицької Церкви в Україні архиєпископ Мечислав Мокшицький та глава Української Греко-Католицької Церкви архиєпископ Святослав (Шевчук).
У Латинському катедральному соборі 1 лютого відслужили урочисту Месу з нагоди 600-ліття перенесення столиці архидієцезії РКЦ з Галича до Львова. Богослужіння очолив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон, який вперше з офіційним візитом відвідав римо-католицьку спільноту Львова, повідомляє кореспондент РІСУ Ірина Кондратюк.
Месу спільно відслужили також глава митрополії Римо-Католицької Церкви в Україні архиєпископ Мечислав Мокшицький та Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав (Шевчук).
Присутніми на Богослужінні були владики та духовенство РКЦ з України та Польщі, а також єпископ-помічник Львівської митрополії УГКЦ владика Венедикт та представники УПЦ і ВАЦ. Участь у Літургії взяв генконсул Республіки Польща у Львові та представники влади міста та області.
Месу відправляли трьома мовами: латинською, польською та українською. Урочистим Богослужінням розпочали Ювілейний Рік Римо-Католицької Церкви в Україні. А завданням, яке ставить перед нами цей Рік, є нести світові Ісуса, – наголосив у своїй проповіді архиєпископ Мечислав Мокшицький:
«Що зробити, аби родини, школи, місця праці, села і міста, а врешті цілий наш край був помешканням святих людей, котрі в своєму житті керуються добротою, вірністю Христовій науці, а власним свідоцтвом збагачують духовний ріст кожної людини? Необхідно свідоцтва, потрібно відваги, щоб не ховати під посудиною світло своєї віри».
Також архиєпископ Мечислав Мокшицький сказав, що відчув внутрішню потребу серця звернутися до усіх присутніх на інавгурації Ювілейного Року закликом зі словами Блаженного Івана Павла ІІ: «Брати і сестри! Не лякайтеся прагнути святості! Не лякайтеся бути святими! Чиніть і сьогодні Церкву ерою святих людей!».
А далі продовжив від себе: «Не дозволимо, щоб святість була пустим і нічого не значущим словом на нашій львівській землі, котра дуже потребує, щоб ми власним життям несли Радісну Новину у світ, тим, хто терпить голод Любові».
Наприкінці Богослужіння Львівський митрополит Мечислав Мокшицький віддав архидієцезію під опіку Матері Божої.
«600-ліття Львівської митрополії – це велика радість для Церкви в Україні, – розповідає РІСУ глава львівської Митрополії РКЦ архиєпископ Мечислав Мокшицький. – Це присутність Бога та Його благодаті серед людей. Святкуванням цього ювілею ми висловлюємо свою подяку Богові за всі ласки та дари, а також благословення, які люди отримували через Церкву впродовж цих шести століть».
Ювілейний Рік римо-католики України розпочали святкуванням ювілею монашого життя, життя посвяченого, – зауважив архиєпископ Мечислав Мокшицький. Тож на урочистій Месі були присутні монахи та монахині, які працюють у Львівській Митрополії РКЦ:
«Ми знаємо, що християнство завжди в особливий спосіб несло любов та надію. У Львові було багато монастирів, які займалися доброчинністю, опікувалися школами, працювали з молоддю. І зараз також проводять різну соціальну роботу».
За словами архиєпископа Мечислава Мокшицького, Глава та владики УГКЦ позитивно відгукнулися на запрошення відсвяткувати разом річницю Львівської митрополії латинського обряду: «Львів завжди був містом, багатим на культури. Тож 600-літній ювілей Львівської архидієцезії – це також гарна можливість розпочати міжконфесійний діалог. На наші зустрічі ми запрошували і раніше представників інших конфесій і разом молилися та вихваляли Бога. Але ювілей Львівської митрополії – це надзвичайна подія, яка має зовсім інший рівень. Зі святкуванням цієї річниці ми пов’язуємо наше служіння і розвиток духовного життя».
Глава митрополії РКЦ в України розповів, що впродовж цілою Ювілейного Року Церква зосереджуватиме особливу увагу на кожній окремій групі людей, які представляють різні сфери життя: «Ми не лише хочемо подякувати за те, що Церква зробила для нас, для людей та держави, а й хочемо відкритися на Божу ласку і поглибити нашу віру. Тому це також гарна нагода для зустрічей з усіма людьми. Впродовж Ювілейного Року ми будемо влаштовувати урочисті Служби Божі та зустрічі з працівниками культури, науки, мистецтва, лікарями, вчителями. А також з людьми, які потребують нашої опіки: хворими, бідними та в’язнями. Під час Літургій, зустрічей та симпозіумів будемо також більше наголошувати на різних групах людей, які становлять Церкву. На тому, що вони є дуже важливими у Церкві. Хочемо, щоб усі відчули, що є однією великою родиною, про яку думає Христос, а також думає і дбає Церква».
Завершиться Ювілейний Рік РКЦ 30 грудня.