Нещодавнє опитування, проведене Центром Разумкова з 19 по 25 січня 2024 року, показало, що Церква займає одне з провідних місць серед інституцій, яким українці довіряють, з показником у 61%.
Згідно з дослідженням, що було здійснено на замовлення програми “Долучайся!”, фінансованої USAID та реалізованої Pact в Україні, Збройні Сили України користуються найвищою довірою серед громадян, досягаючи показника в 95%. За ними слідують добровольчі загони та Державна служба з надзвичайних ситуацій із відповідно 85% та 82% довіри. Центр Разумкова оприлюднив дані 7 лютого, інформує Слово про слово.
Церква посідає чільне місце у довірі українців, з 61% респондентів, які висловили їй свою довіру. Це ставить її вище за такі інституції, як Національна поліція та громадські організації, підкреслюючи важливість релігійних інституцій у суспільному житті України. Хоча у в порівнянні з дослідженнями, які проводилися раніше, рівень довіри до Церкви трохи впав.
Однак, дослідження також виявило значну недовіру до державного апарату, політичних партій та Верховної Ради, з показниками недовіри 75%, 72% та 70% відповідно. Це вказує на критичне ставлення громадян до політичних і державних інституцій.
В контексті оцінки загальнонаціональних процесів, опитування показало, що 41% українців вважають, що країна рухається у правильному напрямку, тоді як 38% не поділяють цієї думки. Цікаво, що після початку повномасштабної агресії Росії проти України, оптимізм громадян щодо майбутнього країни значно зріс, досягнувши піку у 61% у лютому-березні 2023 року.
Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).