• Головна
  • Новини
  • 82% опитаних українців вважають Голодомор геноцидом – опитування...

82% опитаних українців вважають Голодомор геноцидом – опитування

20.11.2019, 12:24
82% опитаних українців вважають Голодомор геноцидом – опитування - фото 1
82% українців вважають, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг",

82% українців вважають, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", опубліковані 19 листопада, повідомляє видання Гордон.

"Тих, хто не підтримує цю тезу, – 11%, вагаються – 7%. У порівнянні з минулим роком дещо зросла кількість тих, хто однозначно погоджується з цим твердженням", – указано в релізі.

Твердження про те, що Голодомор є геноцидом, поділяє 95% респондентів на заході України, 87% опитаних у центрі, 72% – на півдні та 61% – на сході.

"Мешканці сіл дещо більше схильні підтримувати цю тезу, аніж містяни. У віковому та освітньому розрізі не спостерігається відчутної різниці щодо ставлення до цього питання. Водночас в ідеологічному розрізі помітно менше схильні підтримувати це твердження ті, хто шкодує про розпад СРСР. Попри це, навіть у цій групі спостерігається відносна більшість тих, хто погоджується з визнанням Голодомору геноцидом українського народу", – зауважили в Соціологічній групі "Рейтинг".

73% опитаних мають намір цього року запалювати свічку в День пам'яті жертв Голодомору. 20% сказали, що не будуть цього робити.

Опитування провели із 29 жовтня до 4 листопада серед 3 тис. респондентів віком від 18 років методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження – не більше ніж 1,8%.

В Україні Голодомор 1932–1933 років розцінюють як акт геноциду українського народу, організований урядом СРСР через штучний масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. День пам'яті жертв Голодомору вшановують четвертої суботи листопада.

У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

На сайті Міністерства закордонних справ України повідомляють, що на сьогодні 24 країни визнали Голодомор геноцидом. Наприкінці 2018 року це зробив Конгрес США.