У Тернополі на площі Героїв Майдану відкрили “Фабрику Святого Миколая” — центральний пункт сортування та пакування подарунків у межах благодійної акції Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.
У заході взяли участь архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк та єпископ-помічник Володимир Фірман. Про це повідомили у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.
Під час візиту єпископи долучилися до розвантаження великої вантажівки, що прибула з Німеччини. У ній доправлено понад 1654 різдвяні пакунки та інші необхідні речі, зібрані школами, парафіями та благодійниками з кількох регіонів Баварії. Пакунки містять солодощі, іграшки, канцелярське приладдя, засоби гігієни, теплий одяг та інші необхідні речі.
Під час зустрічі з молоддю владики обговорили питання організації благодійної праці на фабриці та у парафіяльних осередках, облаштування майбутньої постійної резиденції Святого Миколая у Тернополі. У завершальному слові митрополит Теодор подякував волонтерам і всім, хто долучився до організації акції: “Вас чекають. І найбільша нагорода – посмішка дітей”.
Святкові набори передадуть дітям-сиротам війни, дітям військових, малозабезпеченим родинам, сім’ям біженців та потерпілих тернополян. Загалом цього року у Тернополі зареєстровано 820 дітей, які отримають допомогу.
Як повідомляють організатори, для формування подарункових наборів додатково закуплено 900 кг мандаринів. У розвезенні допомоги візьмуть участь 25 волонтерських груп та буде охоплено 40 маршрутів у Тернополі. Для кожної сім’ї волонтери ведуть окремий реєстр потреб і життєвих обставин, щороку актуалізують списки та здійснюють дзвінки, аби допомога відповідала реальним потребам. Окремо позначені діти військових, внутрішньо переміщені та родини, які постраждали від війни.
Напередодні в усіх парафіях УГКЦ Тернополя проведено благодійний продаж пряників. Завдяки підтримці вірних вдалося реалізувати 12 000 пряників, а виручені кошти спрямовані на закупівлю додаткових подарунків та формування наборів.
Цьогорічними організаторами акції виступають:
Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ.
Марійський духовний центр “Зарваниця”.
Комісія у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.