Created with Sketch.

Акція "Святий Миколай тебе не забуває" стартувала у Тернополі

05.12.2025, 12:23

У Тернополі на площі Героїв Майдану відкрили “Фабрику Святого Миколая” — центральний пункт сортування та пакування подарунків у межах благодійної акції Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

У заході взяли участь архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк та єпископ-помічник Володимир Фірман. Про це повідомили у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Під час візиту єпископи долучилися до розвантаження великої вантажівки, що прибула з Німеччини. У ній доправлено понад 1654 різдвяні пакунки та інші необхідні речі, зібрані школами, парафіями та благодійниками з кількох регіонів Баварії. Пакунки містять солодощі, іграшки, канцелярське приладдя, засоби гігієни, теплий одяг та інші необхідні речі.

Під час зустрічі з молоддю владики обговорили питання організації благодійної праці на фабриці та у парафіяльних осередках, облаштування майбутньої постійної резиденції Святого Миколая у Тернополі. У завершальному слові митрополит Теодор подякував волонтерам і всім, хто долучився до організації акції: “Вас чекають. І найбільша нагорода – посмішка дітей”.

Святкові набори передадуть дітям-сиротам війни, дітям військових, малозабезпеченим родинам, сім’ям біженців та потерпілих тернополян. Загалом цього року у Тернополі зареєстровано 820 дітей, які отримають допомогу.

Як повідомляють організатори, для формування подарункових наборів додатково закуплено 900 кг мандаринів. У розвезенні допомоги візьмуть участь 25 волонтерських груп та буде охоплено 40 маршрутів у Тернополі. Для кожної сім’ї волонтери ведуть окремий реєстр потреб і життєвих обставин, щороку актуалізують списки та здійснюють дзвінки, аби допомога відповідала реальним потребам. Окремо позначені діти військових, внутрішньо переміщені та родини, які постраждали від війни.

Напередодні в усіх парафіях УГКЦ Тернополя проведено благодійний продаж пряників. Завдяки підтримці вірних вдалося реалізувати 12 000 пряників, а виручені кошти спрямовані на закупівлю додаткових подарунків та формування наборів.

Цьогорічними організаторами акції виступають:

Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ.

Марійський духовний центр “Зарваниця”.

Комісія у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Читайте також
Суспільство Навчання семінаристів в умовах війни на прикладі України є однією з тем 99-ї Пленарної асамблеї ROACO
05 грудня, 10:57
Суспільство Нафтогаз профінансує відновлення Києво-Печерської лаври та кіностудії Довженка
05 грудня, 09:02
Суспільство Конгрес мусульман України роздав 12 тонн жертовного м’яса
05 грудня, 16:54
Суспільство Глава УГКЦ вручив відзнаку «Світле серце вдячності» салезіанину о. Михайлові Чабану
05 грудня, 09:02