Активісти закликають громадськість зупинити незаконне будівництво біля Софії Київської

Активісти закликають громадськість зупинити незаконне будівництво біля Софії Київської - фото 1
Група "Врятуй Софію Київську", яка об'єднує краєзнавців і громадських активістів, 1 жовтня оприлюднила заклик захистити Софію Київську від забудови буферної зони висоткою із підземним паркінгом на 36 місць.

Про це повідомляє партал "Релігія в Україні".

Як зазначається на сторінці групи у Фейсбуці, "на перетині вул. Стрілецької та пров. Георгіївського намагаються без жодних належно оформлених документів вліпити висотку із підземним паркінгом на 36 місць. За 9 метрів від Святині. в буферній зоні. Фахівці з будівництва стверджують, що в такому випадкові завалів не уникнути".


Спроби цього будівництва розпочалися ще з 2007 року.

"Зараз під шумок карантину їх поновлено. Діють дуже нахабно. Жодних документів ані на землю, ні на проведення робіт ніхто не бачив. Світовий скарб боронять мешканці сусідніх будинків та небайдужі, що дізналися про обурливу ситуацію. Вчора під час візиту громадськості на будівництво було сказано, що це "просто археологічні роботи". Та насправді очам відкрився ретельно підготовлений під будівництво майданчик. ЮНЕСКО мовчить. З травня місяця їм надіслали 3 листи. Наразі доводиться гадати - "зацікавлені" на місцевому рівні чи Україна просто дістала їх невиконанням власних зобовязань із захисту Святинь. Дирекція заповідника та його представники замість захищати Святиню прямо виступає за забудовника, агітує за проект будинку - те, що їм показали. В даний момент будь-яке будівництво там - пряма загроза Святині. Без перебільшення. Навіть неозброєнним оком видні тріщини. Давнішні, які "не лікувалися" належним чином. І нові - від концертів та будівничого свавілля навкруги", - зазначають активісти.


Вони закликають громадськість "не лише зупинити будівниче свавілля й руйнівні концерти біля Її стін. Необхідно проводити незалежну експертизу її оеального стану. З тим, щоби почати її повноцінне укріплення, проведення фахових робіт, яких вона безперечно потребує".