Александрійський Патріархат висловив "найглибшу скорботу" з приводу заснування Екзархату РПЦ в Африці

Александрійський Патріархат висловив "найглибшу скорботу" з приводу заснування Екзархату РПЦ в Африці - фото 1
Стародавній Александрійський Патріархат висловлює свою глибоку скорботу щодо синодальних рішень Російського [Московського] Патріархату про заснування Екзархату та обмеження споконвічної юрисдикції Церкви Александрії.

Александрійський Патріархат висловив 'найглибшу скорботу' з приводу заснування Екзархату РПЦ в Африці - фото 84852

 

Про це йдеться у заяві Александрійської Патріархії, повідомляє Портал-Credo.

"Рішення ці прийняті в період свят Різдва Христового та Богоявлення, коли є Цар світу Христос.

Александрійський Патріархат продовжить виконувати свої пастирські обов'язки щодо вірних Божої пастви, залишаючись у духовному боргу у великих грецьких Отців Церкви, які, за словами сучасного російського богослова, покійного отця Георгія Флоровського, залишили незгладимий відбиток на православному богослов'ї.

Рішення Російського Патріархату буде обговорено на засіданні Синоду Александрійського Патріархату і тоді будуть прийняті відповідні рішення".

Нагадаємо, Синод РПЦ, який відбувся 29 грудня у московському Свято-Даниловому монастир під головуванням Патріарха Кирила (Гундяєва), прийняв без відпускних грамот до своєї юрисдикції 102 кліриків Александрійського Патріархату з 8 африканських держав.

Для новоприйнятих кліриків утворено патріарший екзархат Африки у складі Північно-Африканської та Південно-Африканської єпархій.

При цьому Синод РПЦ не визнає Александрійський Патріархат таким, що припинив своє існування, тобто створює на його території "паралельні" структури. Глава патріаршого екзархату Африки матиме титул "Клінський".