• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Американські єпископи вирішили розробити документ, який заборонить причащати політиків, які підтримують аборти...

Американські єпископи вирішили розробити документ, який заборонить причащати політиків, які підтримують аборти

19.06.2021, 11:34
Світові
Американські католицькі єпископи проголосували за розробку документа, який може відмовити у таїнстві причастя Джо Байдену та іншим політикам, які підтримують право жінок на аборт. Рішенню передували палкі дебати на щорічній конференції католицьких єпископів США. Зрештою, більшість єпископів проголосувала “за”.

Про це повідомляє Голос Америки.

Це означає, що тепер комітет з доктрини конференції єпископів має розробити документ з рекомендаціями, як проводити причастя. Цей документ зокрема має визначити, чи слід відмовляти в таїнстві причастя політикам, що підтримують право на аборт. Після того, як комітет виробить рекомендації, за ухвалення документа має відбутись окреме голосування, - пояснює The Hill.

Джо Байден є другим президентом-католиком в історії США і, за повідомленнями ЗМІ, щотижня відвідує церкву. Водночас він підтримує право жінок на аборт.

Раніше у Ватикані закликали американських єпископів утриматись від політизації таїнства причастя. Папа Римський Франциск, який також виступає проти абортів, сказав, що причастя “не є винагородою для святих, а хлібом для грішників”. Святий Престол надіслав американським єпископам листа, в якому йшлось про те, що потенційне рішення про відмову в наданні причастя може стати “джерелом розбрату, а не єдності в єпископаті”.

Як передає The Washington Post, питання створення документа дійсно розділило конференцію американських єпископів.

“Довіра до нас - на межі”, - аргументував архиєпископ Сан-Франциско Сальваторе Корділеоне, який підтримав розробку нових рекомендацій щодо причастя. “Погляди всієї країни скеровані на нас. Якщо ми не будемо діяти сміливо, чітко та переконливо щодо цієї ключової католицької цінності, як ми можемо очікувати, що нас сприйматимуть серйозно щодо інших питань?”

Водночас архиєпископ Сан-Дієго Роберт МакЕлрой виступив проти розробки документа. “Таїнство Євхаристії стане інструментом злісного упередженого сум’яття. Буде неможливо зупинити його використання як зброї, навіть якщо всі цього хочуть. Після того, як ми узаконимо виключення на основі державної політики, ... ми запросимо всю політичну ворожнечу в саме серце Євхаристії”.

Сам Джо Байден на рішення конференції американських єпископів відреагував стримано. "Це особиста справа. І я не думаю, що це станеться", - сказав президент, відповідаючи на запитання журналістів.