Американський Музей Біблії повернув тисячі артефактів до Єгипту та Іраку

10.03.2021, 18:00
Світові
Американський Музей Біблії повернув тисячі артефактів до Єгипту та Іраку - фото 1
Музей Біблії у Вашингтоні повернув Єгипту близько 5000 стародавніх артефактів після того, як було доведено, вони були незаконно ввезені в Сполучені Штати під час «Арабської весни».

Про це повідомляє ІА Світогляд з посиланням на Evangelical Focus.

За даними Міністерства туризму і старожитностей Єгипту, ці предмети включають «близько 5000 рукописів і фрагментів папірусу з текстами на коптською, ієратичною і демотичною мовами, а також грецькою мовою; рукописи християнських релігійних молитов; окрім того ряд похоронних масок, частини трун, голови кам’яних статуй і групи портретів покійних».

«Доктор Хішам Аль-Лайті, глава центрального управління Центру реєстрації старожитностей, підтвердив, що репатрійовані предмети не з музеїв або археологічних сховищ Верховної ради старожитностей, а скоріше в результаті незаконних розкопок», – додали вони.

Поряд з відправленням у Єгипет музей також був змушений повернути 8106 спірних глиняних предметів до іракського музею в Багдаді.

Це не перший випадок, коли музею доводилося повертати такі предмети в Ірак. У травні минулого року уряд США конфіскував глиняний стіл, відомий як «Скрижаль снів Гільгамеша», що датується 1600 роком до нашої ери, і який був в оренді музею. Уряд заявляє, що артефакт, куплений на Christie’s в 2014 році за 1,6 мільйона доларів, був незаконно вивезений з Іраку.

Спірні придбання

З моменту відкриття в листопаді 2017 року Музею Біблії довелося зіткнутися з декількома звинуваченнями в спірних придбаннях стародавніх артефактів.

У квітні минулого року професор Оксфордського університету Дірк Оббінк був заарештований за нібито крадіжку древніх фрагментів Біблії з колекції Oxyrhynchus в бібліотеці Саклера і продав їх Hobby Lobby для демонстрації в музеї.

У 2018 році музей визнав, що принаймні п’ять із шістнадцяти сувоїв Мертвого моря мають «характеристики, несумісні з древнім походженням». У 2020 році експерти підтвердили, що жоден з текстових фрагментів не є автентичним.

Крім того, в 2017 році компанія Hobby Lobby виплатила штраф у розмірі 3 мільйонів доларів і повернула біблійні клинописи й глиняні булли після того, як Міністерство юстиції США звинуватило компанію в їх контрабанді з Іраку.

Незважаючи на всі ці інциденти, Стів Грін, власник та голова Музею Біблії, а також президент роздрібної компанії Hobby Lobby вказав, що вони «будуть продовжувати шукати шляхи співпраці з Музеєм Іраку, Коптським музеєм та іншими установами, щоб надавати допомогу в збереженні і прославленні багатої культурної історії цих країн і багатьох інших».

Теги: #США