Анонс: До дня народження Мирослава Скорика прозвучить унікальний запис опери "Мойсей"

12.07.2020, 08:55
Анонс
Анонс: До дня народження Мирослава Скорика прозвучить унікальний запис опери "Мойсей" - фото 1

У неділю 12 липня, одночасно в ефірі Воскресіння. Живе радіо, UA: Радіо Культура та Першого каналу Українського радіо пролунає знаменита опера Мирослава Скорика «Мойсей». Початок програми о 21:00.

Це буде Спеціальний випуск програми «Оперний абонемент» радіо «Культура» і складатиметься він з двох частин. Перша — документальний радіофільм про Мирослава Скорика. А друга частина спецвипуску — унікальний запис опери «Мойсей», який зберігається у Фонді Українського радіо. Перед другою частиною зі вступною промовою до слухачів звернеться Блаженнійший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

«Опера «Мойсей» унікальна тим, що це єдиний в Україні твір, який отримав благословення Іоанна Павла ІІ. Мирослав Михайлович взяв за основу знаменитий текст Івана Франка, поему «Мойсей». Світова прем’єра музичного твору відбулася у 2001 році на сцені Львівської опери. І саме ця постановка звучатиме 12 липня в ефірі», — коментує Олександр Пірієв, керівник музичної редакції UA: Радіо Культура.

Опера «Мойсей» написана впродовж 2000-2001 років до 100-річчя Львівського оперного театру на замовлення тодішнього директора Тадея Едера. Папа Римський Іоанн Павло ІІ особисто благословив автора опери Мирослава Скорика і виконавця головної ролі Олександра Громиша. Над оперою також працювали: режисер-постановник Збігнєв Хшановський, диригент-постановник Михайло Дутчак, балетмейстер Сергій Наєнко.

Спецвипуск проєкту «Оперний абонемент» звучатиме до дня народження Мирослава Скорика — 13 липня йому б виповнилося 82 роки, — повідомляє Воскресіння. Живе радіо.

Як було повідомлено, 1 червня на 82-му році життя помер відомий український композитор і музикознавець, Герой України, народний артист України, лауреат премії імені Шевченка, володар кількох орденів за заслуги Мирослав Скорик.