Анонс: Круглий стіл навколо "Екуменічного заповіту" Поля Кутюр'є

20.01.2021, 08:45
Анонс
Анонс: Круглий стіл навколо "Екуменічного заповіту" Поля Кутюр'є - фото 1
У рамках всесвітнього Тижня молитов за єдність християн 21 січня о 19:00 за київським часом (18:00 за паризьким часом) відбудеться круглий стіл на тему “Джерела єдности в розмаїтті”. Нагодою для зустрічі є публікація українського перекладу книги отця Поля Кутюр'є "Молитва та єдність християн. Екуменічний заповіт".

Видання спільно підготували Паризька єпархія УГКЦ і видавництво "Дух і літера", а до організації круглого столу долучилась Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.

“Цей лаконічний текст уже майже сімдесят років є базовим для тих, хто переймається возз’єднанням християн – католиків, православних і протестантів, – ділиться владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії УГКЦ. – Виданий у 1952 р., за кілька місяців до смерти автора, французького священника Поля Кутюр’є, цей текст є завжди актуальним відлунням молитви самого Христа – "щоб усі були одно" (Євангеліє від Йоана, 17:21).”

"...Сучасні християнські групи стоять одні навпроти одних так, ніби вони ніколи не були знайомі... Вони повинні відкрити одні одних, одні одних пізнати, полюбити, а також виявити та дослідити те, що є спільного в їхньому християнському житті." ("Екуменічний заповіт", с. 53)

"Християнської єдности буде досягнуто тоді, коли Христос у молитві знайде у всіх конфесіях достатньо християнських душ, у яких Він Сам цілком безперешкодно зможе молити Отця за єдність." ("Екуменічний заповіт", с. 66)

У круглому столі візьмуть участь:
- Олена Богдан, Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті;
- владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський УГКЦ;
- владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії св. Володимира Великого в Парижі УГКЦ;
- Назарій Заторський, священник єпархії св. Володимира Великого в Парижі, перекладач книги;
- Ольга Вох, член екуменічної комісії єпархії св. Володимира Великого в Парижі;
- Мирослав Маринович, віце-ректор Українського католицького університету;
- Георгій Коваленко, священник ПЦУ, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості;
- Павло Шварц, Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України;
- Петро Балог, священник, директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві.

Модеруватиме зустріч Костянтин Сігов, консультант із питань релігії та стратегічного планування Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, керівник видавництва "Дух і літера".

Всесвітній Тиждень молитов за єдність християн триває з 18 по 25 січня 2021 р.