20 науковців з Білорусі та України, зокрема з Києва, Львова, Сімферополя, Донецька та Одеси візьмуть участь у науково-практичній конференції «Культура і мистецтво вірменської діаспори в Україні».
20 науковців з Білорусі та України, зокрема з Києва, Львова, Сімферополя, Донецька та Одеси візьмуть участь у науково-практичній конференції «Культура і мистецтво вірменської діаспори в Україні», яка відбудеться 19 листопада у Львові.
«Львів, де живе одна з найдавніших вірменських громад в Україні, є одним із центрів культури і духовності вірмен. Вірмени почали селитися у Львові ще в середині ХІІІ ст., а символом їхньої культурної присутності в нашому місті став Вірменський собор Успення Пресвятої Богородиці, збудований у Львівському середмісті 1370 року, – пояснює завідувач кафедри КлаВІС УКУ Андрій Яновський. – Вірмени здавна були шанованими громадянами Львова, вони отримали ряд королівських привілеїв на самоврядування, мали власну адміністративну, судову та церковну структури. У часи Другої світової війни цю чисельну нацменшину виселили зі Львова. Тому сьогодні у місті живуть здебільшого представники нової хвилі міграції».
На думку історика, культура вірмен є цікавим об’єктом для досліджень, адже її витоки сягають глибокої давнини. «Цей народ одним із перших, ще в 301 р., офіційно прийняв християнство, а сто років пізніше вірмени отримали свою абетку та письмо. Їхня духовна культура, мистецька та літургійна традиція мають давнє і глибоке коріння. Це цікаво вивчати і важливо знати, досліджуючи європейську культуру загалом».
У рамках конференції о 18:15 в УКУ відбудеться презентація нового документального фільму «Вірменська спадщина Європи», який розповідає про долю вірменського народу у світовій історії. Він відкриває незнайомі факти з життя вірменської діаспори, що знайшла свою другу батьківщину в Україні, Польщі, Австрії. Фільм презентуватиме автор ідеї та продюсер Тіґран Авакян.
УКУ працює над створенням осередку вірменських студій в Університеті. В майбутньому при УКУ планується створити навчальні програми з вірменських студій, інформує прес-служба УКУ.