Центр релігійної культури імені Ігоря Скочиляса, навчально-дослідницька програма “Київське християнство” та кафедра історії УКУ запрошують на 15й вебінар, який буде на тему: “Філософські курси в Києво-Могилянській академії та в унійних колегіумах (ХVІІ-ХVІІІ ст.): спроби порівняльного аналізу”
Доповідач: Микола Симчич, к. філос. н., науковий співробітник Інституту філософії ім. Г. С. Сковорди НАН України.
Дискутант: о. д-р Пантелеймон (Трофімов), ректор Василіянського Інституту філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського.
Вебінар відбудеться 11 травня, початок о 16:30.
Для долучення до події потрібно зареєструватися.
"Києво-Могилянська академія – перший православний навчальний заклад в Україні, де регулярно викладалася філософія. Збережено в рукописах тридцять філософських курсів, прочитаних в Києво-Могилянській академії з 1639 року до 1751 року. З них можемо мати непогане уявлення, яка філософія і як викладалася в Академії митрополита Петра (Могили) в різні періоди її функціонування, — розповідають організатори. — Про викладання філософії в унійних навчальних закладах знаємо набагато менше. В Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені Вернадського зберігся ряд курсів, прочитаних в різний час в різних унійних навчальних закладах ХVІІ-ХVІІІ ст. Серед них варто виділити три курси: 1) курс Лева (Кишки) – Володимиро-Волинський колегіум, 1692-94 навч. рр.; 2) курс Сильвестра (Коблянського) – Лаврівський василіанський колегіум, 1741-42 навч. рр.; 3) курс Василя (Божичковича) – Львівський василіанський колегіум св. Юра, 1748-50 навч. рр. Порівняння цих трьох курсів показує і подібності, і значні відмінності як між ними самими, так і між могилянськими курсами того періоду. Більше детальне вивчення цих особливостей, може пролити світло на характер філософії, що викладалася в унійних навчальних закладах ХVІІ-ХVІІІ ст."