Created with Sketch.

Анонс: завершується реєстрація на круглий стіл про свободу совісті і права на альтернативну службу в умовах війни

03.11.2025, 10:14

6 листопада відбудеться круглий стіл “Свобода сповідувати свою релігію або переконання в умовах війни: право на альтернативну службу”. Захід пройде у гібридному режимі: наживо — в місті Києві, а також онлайн.

У програмі круглого столу 4 тематичні сесії:

  1. Свобода віросповідання та військовий обов'язок: виклики сьогодення.
  2. Інститут альтернативної (невійськової) служби: міжнародні стандарти та досвід інших держав-членів Ради Європи.
  3. Проблеми правового забезпечення права на заміну виконання військового обов'язку альтернативною (невійськовою) службою в умовах воєнного стану в Україні.
  4. Ефективний захист права на альтернативну (невійськову) службу під час війни судом

Детальніша програма та додаткові матеріали будуть надіслані лише зареєстрованим учасникам.

Реєстраційна форма: https://forms.gle/51N8F1uWFHvY5Qyo7

Захід організований в рамках проєктів Ради Європи «Підтримка України у впровадженні стандартів Ради Європи щодо судової влади» та «Права ветеранів та особового складу Збройних сил в Україні».

Нагадаємо, днями Об’єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду ухвалила правову позицію, згідно з якою законодавство України не передбачає виключення з обов’язку проходити військову службу за призовом під час мобілізації, яке ґрунтується на релігійних або інших переконаннях. Такі переконання не можуть бути підставою для звільнення особи від кримінальної відповідальності у разі її ухилення від мобілізації у значенні ст. 336 КК України.

Читайте також
Анонс Анонс: в УКУ представлять перший український підручник давньоєврейської мови
03 листопада, 15:50
Анонс Анонс: в Києві 5 березня пройде круглий стіл до 80-ї річниці Львівського псевдособору
03 листопада, 14:20
Анонс Анонс: в УКУ презентують книжку «Розмови про Божественну Літургію»
03 листопада, 15:02
Анонс Анонс: у Львові розкажуть про історію Євангелія, на якому присягають президенти України
09.12.2025, 11:15