Антицерковні хороводи виглядали убого, - в ПЦУ підбили підсумки візиту Варфоломія

Антицерковні хороводи виглядали убого, - в ПЦУ підбили підсумки візиту Варфоломія - фото 1
Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) підбив підсумки візиту Вселенського Патріарха в Україну.

"Доки тривав візит Патріарха - не мав бажання особливо говорити про негатив. Але тепер варто", - написав єрарх у себе на Фейсбуці.

"1. Комсомольські антицерковні хороводи від МПвУ/Мірян виглядали убого. Як партійні збори за часів пізнього Брєжнєва. Ну а що ще чекати від дешевої масовки, зібраної за 150 грн/день?

2. Нічого оригінального противники візиту придумати не змогли. Все виглядало або пародією на протести православних українців проти візитів Московських Патріархів Алексія та Кирила, або «Союз воинствующих безбожников».

Ну справді: «Томос від мирян…» явно був натхненний тим же духом, що і «Библия для верующих и неверующих» Ємельяна Яраславскава.

3. Навіщо організатори дурили власних послідовників, виводячи їх до могили совєтського генерала Ватутіна? Ніби там крики з плакатами могли когось стурбувати. В Лаврі хіба не знали вже в перший день візиту, що Патріарх не живе у держрезиденції на Липський? Але треба ж кудись когось виводити - от і водили під Раду, імітуючи протести.

4. Щоби хоч якось виправдати свою безпорадність, провідники МПвУ поспішили оголосити своєю «перемогою» відсутність Патріарха на «Молитві за Україну» в Святій Софії.

Але:

а) Патріарх напередодні зустрівся з членами Ради Церков, дуже тепло і щиро поспілкувався. Не прийшли фактично лише представники МП. Вони і на зустріч Ради з Папою Іваном Павлом ІІ не ходили;

б) Патріарх вже помолився за Україну в Святій Софії з тисячами вірних ПЦУ в неділю, очоливши спільно з Митрополитом ПЦУ літургію.

Саме ПОМОЛИВСЯ. Бо навідміну від митр. Онуфрія, він не прийшов просто прочитати ритуальні фрази вітань.

То навіщо Патріарху було йти до Софії ще раз - лише в якості гостя?

в) Тим більше, що в цей же час він мав зустріч у Кабміні з Прем‘єром Шмигалем, у якого теж був напружений графік і лише цей час виявився вільним.

А сама «Молитва за Україну» була внутрішнім заходом, де не було жодних закордонних гостей.

Тому це ніяка не «перемога» МП, а їхня «хорошая мина при плохой игре».

5. Пообіцявши не ходити туди, де буде Патріарх, очільники МП не дотрималися і цього. Бо вони були на трибуні параду - як був і Патріарх.

6. Додаткового комізму ситуація набула, коли очільники МПвУ смиренно чекали, що Патріарх поїде з президентського прийняття - і лише тоді прийшли на нього.

7. Патріарх відлетів з України дуже натхненний. Бо особистий досвід спілкування, побачене і почуте лише підтвердили, що ухвалені рішення були вірними і жодні вмовляння чи залякування Москви вже нічого не змінять.

Суспільство і держава сприйняли візит дуже позитивно. А всі хороводи однозначно були оцінені, як московські вибрики.

Отже результат є прямо протилежний тому, якого очікували в МПвУ.

На відео: прихильники МПвУ співають Акафіст перед держрезиденцією. А я їх з вікна благословив після відпусту з миром розійтись".