Created with Sketch.

Антоніо Спадаро: Ватикан шукатиме діалогу з Трампом

09 листопада, 18:55

Незважаючи на конфлікти між Папою Франциском і Дональдом Трампом з різних питань під час попереднього перебування Трампа в Білому домі — від проблем мігрантів та зміни клімату до Китаю та Близького Сходу — Ватикан має намір шукати з ним діалогу після нового обрання Трампа президентом США.

Джерело: CREDO

Отець Антоніо Спадаро SJ, заступник секретаря Дикастерію з питань культури і близький радник Папи Франциска, заявив про це у середу в інтерв’ю італійським інформаційним агентствам. За його словами, Ватикан сподівається на діалог із Трампом щодо внутрішніх і міжнародних питань.

«Діалог потрібен передусім для кращого американського суспільства, де очевидно, багато людей не почуваються як вдома, де вони не почуваються визнаними та захищеними, і де лунає крик, який потрібно почути», — сказав Спадаро. Він також зазначив що діалог між Вашингтоном і Римом має вирішальне значення з міжнародного погляду.

«Перспектива Святого Престолу завжди широка, міжнародна, свідома того, що США відіграють важливу роль у тому, щоб конфлікти, які зараз тривають у світі, від мученицької України до мученицької Палестини, не погіршилися. Потрібно шукати рішення», — сказав Спадаро.

Він зауважив, що добре відомі відмінності між Франциском і Трампом з багатьох питань не повинні бути перешкодою для діалогу.

«Святий Престол ніколи не ділив світ на хороших і поганих хлопців, закриваючи двері перед останніми і відкриваючи їх перед першими для створення політичних альянсів, — підкреслив він. — Католики не мають однорідної партійної приналежності чи політичних переконань ні в США, ні в будь-якому іншому місці. Він [Ватикан] має стабільний компас цінностей, але не стає на жодну сторону, саме щоб уникнути фальшивого змішування релігії з політикою. Діалог і дипломатія корисні саме для наведення мостів і руйнування стін».

Спадаро припустив, що в минулому сам Трамп інколи змішував релігію з політикою, посилаючись на його промову про стан країни в 2018 році — тенденція, яка, на його думку, є «проблематичною», але робить діалог з Ватиканом «не тільки бажаним, але й необхідним».

Він також кинув непрямий виклик Трампу, посилаючись на його повторюваний лозунг «Зробимо Америку знову великою!»

«Справжньою мірою величі буде увага Америки до бідних, маргіналізованих і нужденних, які, як Лазар, стоять за нашими дверима. Це стосується багатьох, надто багатьох забутих людей в Америці, які відчувають, що більше до неї не належать. Це також стосується мігрантів, які становлять саму структуру американського суспільства», — заявив Спадаро.

Наразі коментарі отця Спадаро — єдина публічна заява офіційного представника Ватикану щодо результатів виборів у США. «Vatican News», офіційне ватиканське інформаційне агентство, опублікувало статтю про переобрання Трампа, наголошуючи на незвичайному характері його повернення.

«Його політична кар’єра вважається безпрецедентною, оскільки йому вдалося повернутися в Білий дім після двох імпічментів, різних судових процесів і двох кримінальних вироків, — говориться у статті від 6 листопада. — Після атаки на Капітолійський пагорб його спадна спіраль здавалася остаточною, адже його покинула навіть його власна партія, яку йому вдалося відвоювати».

Загалом Папи не надсилають офіційних послань новим американським президентам до їхньої інавгурації. Є прецедент порушення цього протоколу — наприклад, Папа Бенедикт XVI надіслав вітальну записку Бараку Обамі відразу після його обрання в листопаді 2008 року. Після першого обрання Трампа у 2016 році Папа Франциск чекав дня інавгурації, перш ніж написати новому американському лідеру.

Читайте також