Апостольський екзарх УГКЦ в Італії прокоментував перехід усіх громад УГКЦ в країні на григоріанський календар

03 вересня, 11:55
Україна і світ
Апостольський екзарх УГКЦ в Італії  прокоментував перехід усіх громад УГКЦ в країні на григоріанський календар - фото 1
Перехід на григоріанський календар – не моя ініціатива, а відповідь на питання часу і цього місця. Про це Апостольський екзарх УГКЦ в Італії владика Діонісій Ляхович сказав в інтерв’ю, записаному з нагоди його 75-ліття, яке він відзначив 2 липня 2021 року.

Екзарх поділився, що перед тим, як відважитися на такий крок, ще в листопаді 2020 року було проведено загальну Zoom-зустріч зі священниками, які душпастирюють в Італії.

«Я висловив пропозицію, щоб уже від Різдва минулого року перейти на новий календар. Але на зустрічі священиків екзархату виявилося, що ще не всі готові. Тому я дав дозвіл, щоб ті громади, які готові, переходили на новий календар вже від Різдва. А інші, за пропозицією самих священиків, щоб підготувалися, і з 1 вересня 2021 року ми всі офіційно переходимо на новий календар», – розповів владика Діонісій.

Архиєрей пригадав випадки, коли календарна реформа ділила українські громади у США і Канаді. Та оскільки священники Апостольського екзархату в Італії мали змогу підготуватися і українці в Італії достатньо зрілі, владика Діонісій сподівається, що тут цьому вдасться запобігти. «Рим традиційно був григоріанським. Тут були генеральні курії отців василіан, сестер служебниць, сестер василіанок, колегії для українських студентів. Все було за григоріанським календарем», – додав єпископ.

Апостольський екзарх не виключає, що деякі труднощі будуть, особливо на Різдво і Пасху, адже, як зазначив, «ми маємо багато церков з почерговим служінням, а тому треба буде домовлятися зі священниками на місцях, щоб узгодити графік богослужінь». Хоча, з огляду на те, що кілька років тому Пасха випадала в один і той самий час, досвід відповіді на такі виклики в екзархаті вже мають.

«Загалом, це нелегке питання, тому треба молитися в цьому наміренні», – констатував єпископ.