На важливості молитви, на її здатності «перемінити серця, змінити історію, хід історії» розповів в інтерв’ю для Радіо Ватикану - Vatican News Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.
За його словами, для того, аби сприяти діалогові, політичні лідери повинні переступити через часткові інтереси й зосередити свій погляд на загальнолюдському братерстві. Він нагадує, що в таких ситуаціях, як теперішня, місія Церкви полягає в тому, аби «просвічувати діалог, додаючи елемент духовного дбання про іншого», тобто дбати про спасіння всіх.
Оцінюючи сучасну ситуацію в Україні, коли існує загроза вторгнення Росії, нунцій сказав: "Страх є, напруженість велика, але, тим не менш, люди тримаються досить добре".
"Напруження велике, бо тут немовби пахне війною, яка, безперечно, хвилює всіх: вона хвилює тих, хто має дітей, похилих віком, вагітних жінок, тих, хто має певні проблеми... ми можемо говорити про велике напруження. Але тут влада намагається заспокоїти населення. І, на мою думку, це також належить до місії Католицької Церкви, а також, загалом, Церков і релігійних спільнот, щоб навіть у надзвичайних ситуаціях, як тепер, вселяти хоча б відносний спокій", - говорить нунцій.
За його словами, молитва за мир у ці дні була дуже ревною, бо "молитва має величезну силу перемінити серця, змінити історію, хід історії".
У ситуації, коли політики не можуть вести успіщний діалог, важлива роль відводиться Церкві:
"Ми закликаємо політичних лідерів переступити через часткові інтереси й зосередити свій погляд на загальнолюдському братерстві, братерстві всіх. ... Коли ми молимося за мир, ми також молимося за мужність політиків. Місія Церкви полягає в тому, аби дивитися на всіх як на братів і в цьому – радість Церкви: також й ота відкритість. ... Коли я особисто молюся за мир, я добре знаю, що в будь-який момент наш Господь Ісус здатний просвітити того чи іншого політика, того чи іншого військового, і діаметрально змінити рішення. Бо для цього потрібно дуже мало, достатньо перемінити часткове бачення на відкрите бачення, відкрите на іншого, на брата чи сестру, і тоді рішення зміняться. Тому, навіть якщо ситуація дуже напружена, дуже складна по-людськи, однак для Церкви це спосіб заново відкрити красу притаманної їй місії".