Created with Sketch.

Археологи досліджують споруду, яка прилягала до монастирського корпусу Луцького братства

18.08.2022, 12:33

Волинські археологи розпочали дослідження підвального приміщення споруди на розі вулиць Данила Галицького, 2 та Йова Кондзелевича, 5, що прилягала до монастирського корпусу Луцького Хрестовоздвиженського братства.

Як розповів Суспільному керівник археологічної експедиції Віктор Баюк, на цьому місці у 1920-1930 роках розташовувалася невідома будівля.

Вигляд споруди у 2022 році. Суспільне Луцьк

Споруда була збудована з цегли пальчатки та іншої цегли, яку археологи згодом вивчатимуть. Зараз основним завданням спеціалістів є дослідження споруди, – каже Віктор Баюк. Для цього викачують воду із підвального приміщення.

"Ніби рівень води поступово знизився. Звісно, це тільки в цьому невеликому окремому приміщенні, бо викачати всю воду з-під монастиря необхідна інша технологія і зовсім інші машини", – зазначив археолог.

Археолог Віктор Баюк. Суспільне Луцьк

За результатами досліджень археологи нададуть рекомендації органам влади, як врятувати монастирський комплекс Луцького Хрестовоздвиженського братства, котрий перебуває в аварійному стані, – зазначив керівник археологічної експедиції Віктор Баюк.

Зараз у будинку, де розташований музей братства, затоплене підземелля, на стінах – грибок, а зі стелі осипається штукатурка. Як розповів намісник Луцького братського Хресто-Воздвиженського монастиря, ігумен Никодим, цьому будинку понад 400 років. Це найстаріша мурована будівля в Луцьку, яка збереглася до нашого часу.

Читайте також
Культура Італія укладе із ЮНЕСКО нову угоду щодо відбудови Одеси та її кафедрального собору
18 серпня, 11:07
Культура В Україні почали відбір проектів для реставрації культурних пам’яток, – Мінкульт
18 серпня, 10:05
Культура У Дрогобичі реставрують дзвіницю Церкви Воздвиження Чесного Хреста
18 серпня, 10:00
Культура Тривають роботи з реставрації хреста центрального купола Софійського собору
18 серпня, 10:48