Археологи відкрили гробницю скарбника фараонів

28.10.2020, 13:20
Світові
Археологи відкрили гробницю скарбника фараонів - фото 1
Єгипетські археологи знайшли гробницю скарбника фараонів Баді Еста, або Па Ді Есета, та саркофаги його родичів в районі Аль-Гарафа, некрополя Туна-ель-Габаль. Високопосадовець жив близько 2,5 тис. років тому.

До його поховання вів 10-метровий колодязь, викладений кам'яними блоками. На дні містилася велика кімната з вирубаними у скелі нішами, повідомляють у міністерстві туризму і старожитностей Єгипту.

Про це інформує Gazeta.ua.

Окрім поховання скарбника та 6 його родичів, у кімнаті знайшли багаті погребальні дари - статую Апіса, священного бика, якому поклонялися у Мемфісі, та статуетку жінки, можливо, богині. Також там стояли великі алебастрові канопи з органами, із кришечками у вигляді облич 4 синів бога Гора. Містили імена та всі титули померлого

На підлозі кімнати лежали близько 1,4 тис. глиняних і фаянсових статуеток ушебті з написами, амулети-скарабеї та набір керамічного посуду, можливо, кухонного начиння. Вважають, що предмети мали допомагати померлому в потойбічному житті.

Посада Па Ді Есета робила його одним із наймогутніших людей тогочасного Єгипту. Він відповідав за особисте багатство фараона, утримував резиденцію та царський палац. За словами археологів, відкриття його гробниці - це унікальна можливість для дослідників зрозуміти поховальні звичаї Єгипту епохи XXVI-XXX династій.