Археологи знайшли залишки стародавнього храму періоду династії Птолемеїв

06.02.2021, 12:00
Світові
Археологи знайшли залишки стародавнього храму періоду династії Птолемеїв - фото 1
У Форт Шиха в провінції Асуан, що розташована на півдні Єгипту, археологи натрапили на цікаву знахідку. Йдеться про залишки храму періоду династії Птолемеїв і римського форту.

Існування храму припадає на роки династії Птолемеїв, яка почалася приблизно через два десятиліття після смерті Олександра Македонського, приблизно в 323 році до нашої ери, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Greek City Times.

Храм, виявлений на цьому місці, мав незакінчену панель з піщанику, на якій зображений римський імператор. Археологи стверджують, що на гравюрі зображена людина, схожа на римського імператора. Він стоїть поруч з вівтарем, на якому зображено невідоме божество.

"Храм складався з чотирьох блоків пісковика, прикрашених різьбою по пальмовому листю", - сказав Мустафа Вазірі, генеральний секретар Міністерства старожитностей.

Археологи також виявили напис ієратичним шрифтом — місцевою скорописною системою листування, яку використовували в Давньому Єгипті. Знайшли також глиняну вазу і частину склепу з червоної цегли коптської епохи.