Created with Sketch.

Архітектори дослідили таємницю давнього чилійського храму, якому не страшні жодні землетруси

02.02.2016, 10:11

Архітектори наблизилися до розгадки дивовижної сеймостійкості церкви Святого Франциска, яка є найстарішою спорудою в чилійській столиці Сантьяго.

Архітектори наблизилися до розгадки дивовижної сеймостійкості церкви Святого Франциска, яка є найстарішою спорудою в чилійській столиці Сантьяго.

Як повідомляє УНІАН-релігії, будівля, побудована в XVI столітті, пережила десятки землетрусів.

З'ясувалося, що древні стіни церкви шириною 1,7 метра встановлені на кулясті камені, які під час землетрусів служили своєрідними амортизаторами. В ході розкопок під храмом були виявлені ще одні стіни, які, ймовірно, повинні були утримувати кам'яні кулі на місці.

Вчені припускають, що подібна архітектурна ідея належала індіанцям пикчуне, які часто працювали на будівництвах в той час.

Іспанці до моменту початку будівництва храму ще не стикалися з землетрусами в Сантьяго і навряд чи могли заздалегідь продумати систему захисту від їх руйнівної сили.

Церква Святого Франциска вважається єдиним збереженим зразком колоніальної архітектури в Сантьяго. Більшість споруд цього стилю були зруйновані землетрусом 1647 року магнітудою 8 балів.

Теги: #Чилі
Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Сьогодні, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Сьогодні, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Сьогодні, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Сьогодні, 16:08