Самобутній досвід життя і творчості Григорія Сковороди інтерпретується лектором як природній вияв духовних тенденцій XVIII ст., представлених в українській культурі паломницькими записками Василя Григоровича-Барського та "Добротолюбієм" прп. Паїсія Величковського. У цьому контексті "Сад божественних пісень" уявляється архиєпископові Ігореві Ісіченку талановитою спробою метафоричного опису сакрального простору, що відкривається в світ повсякденного людського життя, де відбувається зустріч творіння із Творцем. Зустріч на дорозі невпинного духовного пошуку.
У рамках ХІХ міжнародного форуму видавців у Львові відбулась лекція архієпископа Ігоря Ісіченка "Сакральний простір "Саду божественних пісень" Григорія Сковороди".(Текст доповіді)
Самобутній досвід життя і творчості Григорія Сковороди інтерпретується лектором як природній вияв духовних тенденцій XVIII ст., представлених в українській культурі паломницькими записками Василя Григоровича-Барського та "Добротолюбієм" прп. Паїсія Величковського. У цьому контексті "Сад божественних пісень" уявляється архиєпископові Ігореві Ісіченку талановитою спробою метафоричного опису сакрального простору, що відкривається в світ повсякденного людського життя, де відбувається зустріч творіння із Творцем. Зустріч на дорозі невпинного духовного пошуку. (З анонсу на сайті ХПЄ)
Лекція відбулась в рамках тематичного фестивалю "Від Сковороди до Сковороди: 290 років від дня народження" в п’ятницю, 14 вересня 2012 р., у Домініканському костелі (Музеї історії релігії, м. Львів).
Перша частина
Друга частина