• Головна
  • Новини
  • Архиєпископ Олександр (Драбинко) заявив, що питання Місцеблюстителя взагалі не ставиться і не буде підніматися на Соборі УПЦ...

Архиєпископ Олександр (Драбинко) заявив, що питання Місцеблюстителя взагалі не ставиться і не буде підніматися на Соборі УПЦ

04.07.2011, 09:39
Архиєпископ Олександр (Драбинко) заявив, що питання Місцеблюстителя взагалі  не ставиться і не буде підніматися на Соборі УПЦ - фото 1
"Так і напишіть: Драбинко Місцеблюстителем не буде".

IMG_5340_3_4.JPG«Питання про Місцеблюстителя взагалі не ставиться і не буде ставитись. Блаженніший Митрополит Володимир при здоров’ї й виконує в повному об’ємі свої повноваження як Предстоятель Церкви», — про це 1 липня заявив зокрема на прес-конференції «Справжня мета проведення Ювілейного Собору УПЦ» архиєпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

Нагадаємо, що Ювілейний Собор Української Православної Церкви скликається 8 липня 2011 року і приурочений до 45-ліття архиєрейської хіротонії Блаженнішого Митрополита Володимира.

«Як відомо, рішення про проведення Собору УПЦ прийнято на останньому засіданні Священного Синоду УПЦ за ініціативи Блаженнішого Митрополита Володимира, як це передбачено Статутом про управління Української Православної Церкви, — розпочав прес-конференцію архиєпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами УПЦ. — З 1992 року в Українській Православній Церкві не проводились засідання Собору. З часу його останнього проведення в нашій Церкві відбулись суттєві зміни: значно зросла кількість парафій, храмів, монастирів, єпархій, духовних навчальних закладів і синодальних установ, активізувалась внутрішня і зовнішня діяльність».

Тому проведення Собору, за словами владики Митрофана, продиктовано наступними умовами: необхідно привести до порядку всі прийняті раніше Священним Синодом і Архиєрейським Собором документи та рішення, внести певні зміни до Статуту про управління, оцінити діяльність Церкви за цей час, намітити плани на майбутнє. Зараз Церква проводить підготовку до проведення.

На питання журналістів про те, чому так терміново було прийнято рішення скликати Собор УПЦ, архиєпископ Олександр пояснив, що рішення насправді не було терміновим. Про це говорили ще 4 роки тому, коли приймалася нова редакція Статуту про управління УПЦ, і на сьогодні ніяких перешкод для його проведення не існує.

У свою чергу, архієпископ Митрофан зазначив, що «проведення Собору не має жодних таємних від людей планів, бо на ньому будуть присутні Голови всіх Синодальних відділів і комісій Церкви, представники від духовенства, чернецтва і мирян всіх єпархій, і ніяких кулуарних ігор у скликанні Собору не треба вбачати».

Владика також додав, що в наступному році Церква буде відзначати 20-річчя Харківського Собору, 1150-ліття Київської Митрополії та 20-річчя Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира. Провести Собор в наступному році, коли святкуватимуться ці три важливі дати, буде складно, тому й було вирішено скликати його в цьому році.

Протоієрей Георгій Коваленко, прес-секретар Предстоятеля УПЦ, щодо «терміновості» скликання Собору зауважив, що Ювілейний Собор УПЦ збирається не для того, щоб приймати нові рішення, а щоб обговорити вже прийняті документи, які напередодні будуть надіслані робочою групою всім делегатам єпархій, що пришвидшить організацію. Крім того, сучасні технології дозволяють організовувати всі заходи швидко, тому наскільки швидко буде скликано цей Собор, залежить тільки від роботи Оргкомітету з підготовки до проведення.

Також прозвучало питання щодо розколу Церкви та налагодження діалогу між УПЦ і УГКЦ. Зокрема владика Митрофан прокоментував, що на Соборі будуть заслухані позиції кліриків УПЦ щодо взаємовідносин з іншими конфесіями в єпархіях, і відповідно до цього будуть розроблені звернення до братів і сестер, які знаходяться в розколі, а також будуть окреслені шляхи діалогу з УГКЦ у майбутньому.

Учасники брифінгу також окреслили коло питань і документів, що планується розглянути на Ювілейному Соборі. Зокрема, серед них документи щодо внесення змін до Статуту управління УПЦ, звернення до братів і сестер, які знаходяться у розколі, і до повноти Церкви, документ стосовно планів на майбутнє, прикінцеве положення про результати Собору тощо.

Нагадуємо, що розпочинається акредитація на Ювілейний Собор Української Православної Церкви, яка триватиме до 6 липня включно. Про це інформує «Православіє в Україні».