Архиєпископ ПЦУ звершив чин похорону бійців УПА. Перепоховали поряд із могилою солдата 24-ї ОМБр

Архиєпископ ПЦУ звершив чин похорону бійців УПА. Перепоховали поряд із могилою солдата 24-ї ОМБр - фото 1
Архиєпископ Тернопільський і Кременецький ПЦУ Нестору у храмі Чуда Архистратига Божого Михаїла с. Темногайці звершив Божественну Літургію та чин похорону воїнів УПА, останки тіл яких було віднайдено і перезахоронено за християнським обрядом.

Про це повідомляє сайт ПЦУ.

Архиєреєві співслужили Шумський благочинний протоєрей Миколай Бабій, настоятель храму Чуда Архистратига Божого Михаїла протоєрей Андрій Ткач, духовенство Шумського і Кременецького благочинь.
Трьох вояків УПА перепоховали на кладовищі в селі Великі Загайці.

Останки українських воїнів були віднайдені у 2020 році фахівцями Меморіально-пошукового центру «Доля» з ініціативи і коштом Українського інституту національної пам’яті. Троє вояків лежали у двох могилах в лісі біля с. Великі Загайці Кременецького району на Тернопільщині. Один із них – Марко Фук, був уродженцем села Темногайці. Особу двох інших встановити не вдалося.

Останню шану героям віддали військовослужбовці Збройних Сил України, керівництво Тернопільської обласної ради, Кременецької райдержадміністрації та Великодедеркальської ОТГ. Почесну варту несли члени клубу військово-історичної реконструкції «Повстанець».

Вояків УПА перепоховали поряд із могилою солдата 24-ї ОМБр Романа Мусія, який загинув на Донбасі 2014-року, захищаючи Україну від російських окупантів.