Архиєпископ РПЦ незадоволений "вірменізацією" православних храмів у "звільненому" Карабасі: зникли цибулини з куполів

Архиєпископ РПЦ незадоволений "вірменізацією" православних храмів у "звільненому" Карабасі: зникли цибулини з куполів - фото 1
Архиєпископ Бакинський і Азербайджанський РПЦ Олександр (Іщеін) виступив з черговою порцією "викриттів на адресу Вірменії", розповівши про стан православних храмів на території Карабаху, яку покинули вірменські військові.

Про це повідомляє Портал "Credo.Press".

Раніше цей єрарх вже підтримував військові дії Азербайджану в Нагірному Карабасі, а його підлеглі клірики говорили про "злочини вірмен" і навіть відмовляли вірменам Карабаху в "праві називатися людьми".

За словами архиєпископа, він особисто не був в Карабасі, але знає, що там розташовано багато православних пам'ятників.

"На жаль, є інформація про поганий стан православних храмів на звільнених територіях. Був змінений зовнішній і внутрішній вигляд православного храму Івана Предтечі в Шуші. За ці роки він був вірменізований. З храму зняли купола, маківки з дзвіниць, замінивши їх атрибутами вірмено-григоріанської церкви. Церква Преображення Господнього в Ходжавенді перебуває в жахливому стані, хоча за радянських часів це був гарний храм. Зараз там тільки чотири стіни, зарослі бур'яном і деревами ", - пояснив архиєпископ.

Незважаючи на те, що абсолютна більшість вірмен є християнами і до недавнього часу РПЦ вела з Вірменською Церквою інтенсивний діалог і навіть обмінювалася студентами, за час останнього азербайджансько-вірменського конфлікту з боку офіційних представників РПЦ не прозвучало жодних слів особливої ​​підтримки "братньому "вірменському народу, зазначає оглядач Порталу" Credo.Press".