• Головна
  • Новини
  • Архиєпископ УПЦ (МП) вимагає заборонити в Україні книгу про еротику в мистецтві...

Архиєпископ УПЦ (МП) вимагає заборонити в Україні книгу про еротику в мистецтві

19.09.2012, 15:49
Архиєпископ УПЦ (МП) вимагає заборонити в Україні книгу про еротику в мистецтві - фото 1
Книгу назвали богохульною, що пропагує порнографію, гомосексуалізм, міжрелігійну ворожнечу, блюзнірство і неповагу до релігійних образів та символів.

Вячеслав_Коваленко.jpgДуховенство Запорізької єпархії просить Нацкомісію з питань захисту суспільної моралі заборонити в Україні книгу мистецтвознавця Едварда Люсі-Сміта "Еротика в творах мистецтва". Відповідне звернення Архиєпископ Лука (Коваленко) направив до Василя Костицького, повідомляють "Новости литературы".

Побоюючись, що ця книга може потрапити в незміцнілі дитячі руки, архиєпископ вважає, що вона "буде сприяти деградації її статевого потягу, зміні уявлень про навколишній світ, незгладимим змінам у психіці, особливо в емоційній сфері".

На думку архиєпископа, ця книга популяризує непристойності, культивування яких є одним із проявів культу смерті. Вона закликає читачів жертвувати життям власних дітей, своїм здоров'ям в ім'я служіння розпусті, викликає агресію, спрямовану і на оточуючих, і на самого себе.

Еротика.jpgНазвавши книгу Люсі-Сміта яскравим проявом постмодернізму і проявом деструктивних сил, архиєпископ закликав комісію вилучити книгу з торговельної мережі та заборонити її поширення на території України.

При цьому він посилається на Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, а саме на положення, що "на свободу може накладатися заборона, якщо це необхідно для поваги прав або репутації іншої людини або захисту національної безпеки, громадського порядку, здоров'я і моралі суспільства", а також на закон "Про захист суспільної моралі" та кримінальний кодекс.

Мистецтвознавець Едвард Люсі-Сміт – автор книг з мистецтва, фотограф, опублікував понад 100 книг, включаючи біографію Жанни д'Арк, один історичний роман і понад 60 книг з мистецтва.