Created with Sketch.

Архиєпископ Євстратій (Зоря) теж невдоволений Статутом ПЦУ

31.03.2019, 11:53

Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій (Зоря) в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі"прокоментував слова почесного Патріарха Філарета про необхідність ухвалення нового статуту ПЦУ,

Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій (Зоря) в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" прокоментував слова почесного Патріарха Філарета про необхідність ухвалення нового статуту ПЦУ.

"Очевидно, що той статут, який був ухвалений Об'єднавчим Собором 15 грудня, є недосконалим хоча би з таких простих речей: у цьому статуті немає розділу "Єпархія". Є розділ "Єпархіальний архиєрей", але розділу "Єпархія" як такого немає. Немає розділу "Парафія", немає розділу "Монастир", тобто цілих розділів, які стосуються поточного життя Церкви, немає", – розповідає Зоря.

За його словами, документ ухвалили за прикладом грецького, втім, церковні традиції в нас із греками різні.

"Статут просто був узятий з грецького державного закону (Церква там є державною), є також статутом Грецької Церкви. Відповідно до тих умов, які в Греції склалися, був складений такий державний закон і такий статут. Мені здається цілком очевидним, що умови існування Української Церкви не є тотожними умовам існування Грецької Церкви", – наголосив архиєпископ Чернігівський і Ніжинський.

Єрарх також розповів, чому під час обговорень перший поданий варіант статуту відхилили.

"Під час підготовки перший варіант статуту, який був поданий, Помісний Собор (зібрання кліру і мирян) був внесений до розділу "Синодальні установи", хоча, за нашою традицією, Помісний собор – це є головний керівний орган Церкви, а не просто якась дорадча установа. Тому в процесі роботи Помісний Собор був наділений тими основними правами, які в традиції Української Церкви від давніх часів, ще від Київської митрополії, і поставлений на перше місце. Тому я переконаний, що Статут, який був затверджений Собором одноголосно (один був проти), зареєстрований Міністерством культури, є діючим, і всі зміни і доповнення, редагування рішення щодо цього статуту в подальшому повинні відбуватися саме на підставі тих механізмів, які в ньому є. Статут має відповідати тому, що є в потребах Церкви", – переконаний владика Євстратій (Зоря).

Як вже інформувала РІСУ, почесний Патріарх Філарет висловився за прийняття нового статуту ПЦУ. Серед недоліків нинішнього він назвав порядок призначення постійних членів Синоду.

«Найголовніше – змінити кількість постійних членів Синоду. Потрібно не три, як зараз, а більше, десь 12. Для інших залишиться можливість почергово бути тимчасовими членами Синоду», - повідоми він.

Бажання переписати статут ПЦУ розкритикував відомий релігієзнавець Олександр Саган. На його думку, такі нововведення зможуть зупинити перехід громад до нової Церкви.

 

Читайте також
Суспільство Мерія Львова заблокувала в’їзд на територію архиєпархії УГКЦ
Вчора, 13:05
Світові Архиєрей РПЦ освятив іконостаси для атомних підводних човнів
Вчора, 12:56
Світові Зниклий в ОАЕ рабин знайдений мертвим. Ізраїль заявляє про «антисемітський теракт»
Вчора, 12:19
Міжконфесійне Більшість буковинських громад УПЦ МП сконцентровано у Чернівецькому районі
Вчора, 11:41