Created with Sketch.

Архиєрейський Собор УПЦ КП вніс зміни до Статуту цієї Церкви та проситиме Варфоломія I визнати автокефалію Помісної Української Церкви

13.05.2016, 17:17

Архиєрейський Собор УПЦКП, який відбувся 13 травня у резиденції Київських Митрополитів при Соборі Святої Софії під керівництвом Патріарха Філарета заслухав і обговорив проекти соборних документів та вніс до Статуту про управління Української Православної Церкви Київського Патріархату зміни та доповнення.

Архиєрейський Собор УПЦКП, який відбувся 13 травня у резиденції Київських Митрополитів при Соборі Святої Софії під керівництвом Патріарха Філарета заслухав і обговорив проекти соборних документів та вніс до Статуту про управління Української Православної Церкви Київського Патріархату зміни та доповнення.

Собор прийняв наступні рішення:

У розділі VII «Київська Патріархія та Синодальні установи»

– п. 1 викласти в наступний редакції: «Київська Патріархія є центральною установою Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка об’єднує Синодальні структури, і якою безпосередньо керує Патріарх Київський і всієї Руси-України (Місцеблюститель).

Для допомоги Патріарху Київському і всієї Руси-України (Місцеблюстителю) в керівництві поточною діяльністю Київської Патріархії Патріарх (Місцеблюститель) призначає Керуючого справами Київської Патріархії в архієрейському сані та визначає обсяг його обов’язків і повноважень»;

– підпункт «д» п. 9 викласти в наступний редакції: «Синодальне управління військового духовенства».

У розділі V «Священний Синод»

– п. 3 викласти в наступній редакції: «Священний Синод складається з голови – Патріарха Київського і всієї Руси-України (Місцеблюстителя), восьми постійних членів і трьох тимчасових членів – єпархіальних архиєреїв»;

– частину першу п. 4 викласти в наступній редакції: «Постійними членами Священного Синоду за посадою є Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, митрополит Львівський і Сокальський, Керуючий справами Київської Патріархії, архиєрей – секретар Священного Синоду».

З. У зв’язку з внесенням змін до Статуту про управління УПЦ Київського Патріархату, а також відповідно до частини першої п. 4 розділу V Статуту – преосвященний Агапіт, архиєпископ Вишгородський, Керуючий справами Київської Патріархії є постійним членом Священного Синоду за посадою.

4. Відповідно до п. 2 розділу VІ Статуту про управління УПЦ Київського Патріархату Вищу Церковну Раду складають Святіший Патріарх (Голова), постійні члени Священного Синоду, керівники синодальних установ – за посадою; члени Ради з числа духовенства і мирян – за обранням Архієрейським Собором.

На пропозицію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Собор обрав членами Вищої Церковної Ради:

– протоієрея Михайла Марусяка, клірика Івано-Франківської єпархії;
– протоієрея Петра Ландвитовича, клірика м. Києва;
– Бондаренка Володимира Дмитровича;
– Григорович Лілію Степанівну;
– Гудиму Олександра Васильовича;
– Драча Івана Федоровича;
– Кириленка В’ячеслава Анатолійовича;
– Мовчана Павла Михайловича;
– Поровського Миколу Івановича;
– Степовика Дмитра Власовича.

5. Архиєрейський Собор УПЦ КП прийняв та опублікував Заяву Архиєрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату «Про деякі питання канонічного положення Київського Патріархату та шляхи подолання церковного розділення».

6. Собор прийняв рішення направити до Патріарха Варфоломія, Архиєпископа Константинополя – Нового Риму та до Священного Синоду Константинопольського Патріархату звернення щодо визнання автокефалії Помісної Української Церкви.

7. Собор звернув увагу на необхідність подальшої підтримки праці військових капеланів і випішив просити  Президента України, Кабінет міністрів України, Верховну Раду України, Міністерство оборони України прискорити роботу над повноцінним впровадженням служіння військових священиків у Збройних силах та інших військових формуваннях України.

8. Собор також висловив  підтримку братньому кримськотатарському народу, українській громаді та іншим переслідуваним жителям Криму в їхній боротьбі за свої права та у протистоянні беззаконним діям російської влади.

Про це інформує прес-центр Київської Патріархії.

 

Читайте також
Суспільство У Польщі відлили дзвони для холодноярського козацького храму
Сьогодні, 16:21
Суспільство У Черкасах суд на митрополитом УПЦ МП Феодосієм перенесли через повітряну тривогу
Сьогодні, 15:53
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59