За тиждень сесія міської ради розглядатиме клопотання про виділення земельної ділянки під будівництво мечеті у м. Хмельницькому. Але гострі дискусії навколо її будівництва почалися майже 10 років тому, коли це було навіть не наміром. а чуткою...
За тиждень сесія міської ради розглядатиме клопотання про виділення земельної ділянки під будівництво мечеті у м. Хмельницькому. Противники цього будівництва висловлювали свої протести майже 10 років тому, коли перспектива будівництва мусульманського храму у подільському місті була лише чуткою За посиланням - дискусія, певні твердження якої дехто може вважати неприпустимо нетолерантними.
Як не парадоксально, мене також зарахували до числа "радикалів", хоч моє переконання полягає в іншому: що етнічна та релігійна толерантність має бути не однобокою, а двосторонньою.
На мій погляд? йдеться не просто про будівництво культової споруди. Це - наступний крок до змішення культур і способів життя. Причому не тимчасового "приїхали, поторгували і поїхали", а постійного. Мечеть - це вже якір, забитий символічний стовпчик на ділянці.
Я б до цього ставився абсолютно лояльно, коли б не одна обставина: це проникнення культур відбувається досить однобоко. Якби усе відбувалося цивілізовано, то слід було б чекати, що в ісламських країнах з такою ж доброзичливістю виділяються ділянки для будівництва християнських церков. Але, наскільки знаю, цього не відбувається - зовсім навпаки. Про лояльність до християн в багатьох ісламських країнах говорити не доводиться.
Я за симетричний розвиток подій, я за паритет. Перед тим, як дозволяти у нас будівництво мечеті - логічним було б запитати про будівництво церкви/костьолу/будинку молитви на історично ісламській території. І перед тим організувати символічне побратимство громадами. І таким чином вже релігівйні громади піклуються про те, щоб кожна "метрополія" поважала іншу "діаспору".