Created with Sketch.

«Автокефалію вже не піддати сумніву», - митрополит ПЦУ Михаїл (Зінкевич) про "Томосну справу" ДБР

24.06.2020, 14:34
Митрополит ПЦУ Михаїл (Зінкевич)
Джерело фото: ПЦУ

Головним політичним питанням останніх днів є початок слідства у справі щодо дій Петра Порошенка на посаді Президента під час процесу отримання Томосу для ПЦУ.

Митрополит Луцький і Волинський (ПЦУ) Михаїл (Зінкевич) прокоментував власкору РІСУ Василеві Домбровському можливі варіанти розвитку слідства, яке веде Державне бюро розслідувань.

"Я вважаю цю справу безперспективною. У справі набуття Українською Церквою автокефального статусу вже нічого не зміниться. Оце все розслідування, певна постановка питання, яка зараз звучить з вуст деяких політиків, вже не зможе змінити факту отримання Україною Томосу. Слухи про те, що ця справа може спровокувати якісь зміни в управлінні Православною Церквою України, є пустими", - сказав митрополит.

На запитання, чи немає у нього побоювань, що можуть розпочати провадження і проти церковних лідерів та єпископів, які брали участь в об’єднавчому процесі, владика Михаіл відповів:

"Я впевнений, що ніякого інспірованого політиками розслідування проти церковних лідерів, які брали активну участь в переговорному процесі з Фанаром, не буде. Будуть окремі заяви людей різного гатунку, але суспільство на це не буде реагувати жодним чином. Від цього не постраждає ні суспільство, ні Церква, ні Порошенко. Багато є речей, які неможливо доказати. Наприклад, як я можу довести, що на мене чинив тиск Петро Порошенко? Мене запитають: можливо він казав, що заарештує тебе, твоїх рідних? Довести це неможливо. Як можна відреагувати на слова, які до тебе говорять, а жестами вказують на протилежне? Як можна довести, що, нахмуривши брови, на тебе дивилися з погрозою? Підпису немає, а вираз обличчя ще не є доказом. Тому я вважаю, що спробу тиску, на відміну від фактів, довести неможливо. Колись говорили, що це сварка між Патріархом Філаретом і Митрополитом Епіфанієм, а тепер будуть говорити, що це суперечка між Зеленським і Порошенком".

Разом з тим єпископ переконаний: "Патріархат мусить існувати. Якщо його нема, то його треба створити. А вже сам формат його діяльності слід визначити. Для чого це потрібно? Для того, щоб ми не забули про ідею патріархального устрою в Україні. Про це треба постійно говорити. Бо ми можемо заколисати себе митрополією, а далі взагалі забути про ідею патріархату. Тоді ми втратимо вагу у Вселенській Церкві. Адже ми чи не найбільша Церква".

Щодо того, чи вплине розслідування ДБР "томосного питання" на стосунки ПЦУ з Вселенською Патріархією, митрополит переконаний, що ніяких змін у стосунках не буде. І звинувачення, які, ніби-то, і йому можуть висунути у цій справі, не будуть мати ніякого значення:

"Ситуація зараз виглядає так: хто б що не сказав, воно виглядатиме як глупість. Тепер навіть проросійські сили не мають що заявити проти української автокефалії".

Читайте також
Православні Митрополит Епіфаній пояснив, чому більшість помісних Церков досі не визнають автокефалію ПЦУ
Вчора, 09:30
Православні Предстоятель ПЦУ освятив великодні паски для українських воїнів
24 червня, 11:37
Православні Предстоятель ПЦУ зустрівся з послом Данії Оле Егбергом Міккельсеном
24 червня, 11:00
Православні Предстоятель ПЦУ взяв участь у презентації нового числа журналу «Церква і суспільство»
24 червня, 11:29