Авторка одного із законопроектів про заборону Московського Патріархату в Україні пояснила, як діятиме цей закон

07 квітня, 09:13
Держава
Авторка одного із законопроектів про заборону Московського Патріархату  в Україні пояснила, як діятиме цей закон - фото 1
Два законопроєкти, які пропонують припинити функціонування інституції під назвою УПЦ МП, вже зареєстрували у Верховній Раді. Це законопроекти №7204 та №7213.

Авторкою одного із законодавчих актів, №7204, є депутатка від «Свободи» Оксана Савчук. Вона пояснила в коментарі «Главкому», на підставі чого пропонує заборонити діяльність РПЦ в Україні (УПЦ МП) у своєму законопроекті.

«В першу чергу, на підставі того, що це є Церква з центром у Москві, яка веде в тому числі й ідеологічну війну, і зараз, коли ми маємо повномасштабну війну і маємо закон про колаборантів, ми не можемо дозволити собі, аби колаборація з ворогом тривала», – так окреслила варіант із закриттям УПЦ МП депутатка.

Сам законопроект складається із п’яти статей, у одній із яких визначається норма - усе майно найвищих керівних органів РПЦ в Україні (УПЦ МП) націоналізується упродовж 48 годин після вступу закону в силу.

Щодо можливого переходу парафій УПЦ МП до ПЦУ – законопроект Савчук відводить їм на це 14 днів. Майно церковних парафій при цьому перебуває у власності громади. У випадку ж, коли ці парафії захочуть залишитися під керівництвом РПЦ, їхнє майно конфіскується і передається громаді, а діяльність припиняється.

Майно усіх трьох Лавр - Києво-Печерської, Почаївської та Святогірської – повертається у державну власність.

Також законопроект Оксани Савчук вимагає від СБУ провести перевірку усіх закладів УПЦ МП щодо їхньої можливої антиукраїнської діяльності чи колабораціонізму з агресором.

Інший законопроект, №7213, був внесений депутатами від фракції «Голос». Цей законодавчий акт значно коротший, його текст – якщо не враховувати преамбулу і прикінцеві положення – складається з одного речення.

Одна із авторок законопроекту, Інна Совсун, пояснила «Главкому», що в тексті їхнього законодавчого акту зумисне не згадується РПЦ – бо «вказування назви саме по собі викличе ще одну дискусію. Натомість пропонується заборонити діяльність будь-яких релігійних організацій, які підпорядковані або знаходяться в країні-агресорі.

Щодо перспектив голосування у Верховній Раді, то як мінімум авторка законопроєкту №7204, Оксана Савчук, заявила «Главкому», що має підтримку колег-депутатів, зокрема, і з найбільшої фракції у Раді, «Слуга народу» – тож вона сподівається на результативне голосування.

Нагадаємо, що відомий російський телепропагандист Володимир Соловйов істерично відреагував на появу цих законопроектів, закликавши припинити будь-які переговори із Україною і воювати до перемоги.