Вперше в історії Азербайджан був визнаний Сполученими Штатами як країна, що порушує релігійні свободи, потрапивши до Спеціального Списку Спостереження Держдепартаменту США.
Про це повідомляє Слово про Слово з посиланням на christianitytoday.com.
Це рішення може призвести до економічних санкцій проти цієї багатої на нафту нації, де переважають шиїтські мусульмани.
Комісія США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) неодноразово закликала до критики Азербайджану, починаючи з 2013 року. Згідно з Законом про міжнародну релігійну свободу 1998 року, USCIRF щорічно оцінює “систематичні, постійні та грубі” порушення, незалежно від зовнішньої політики США, та відстежує виконання своїх рекомендацій урядом.
Складність ситуації полягає в тому, що Азербайджан має певні зв’язки з американською зовнішньою політикою. Країна тісно співпрацює з Ізраїлем, виступає проти Ірану та підписала коротку заяву про співпрацю.
Дванадцять країн, включаючи Китай, Кубу, Еритрею, Іран, М’янму, Нікарагуа, Північну Корею, Пакистан, Росію, Саудівську Аравію, Таджикистан та Туркменістан, знову отримали статус країн особливої стурбованості (CPC). USCIRF “привітала” включення Азербайджану до списку.
Ліліет Вайт, керівник відділу зв’язків з громадськістю в Офісі міжнародної релігійної свободи Держдепартаменту, вказала на три основні фактори, що вплинули на рішення. Закони Азербайджану встановлюють “важкі вимоги до реєстрації” релігійних груп, обмежуючи їх право на вільне віросповідання та вибір священнослужителів. Уряд також фізично знущається, арештовує та ув’язнює релігійних активістів, а хто відмовляється від військової служби через сумління не мають можливості служити країні відповідно до своїх переконань.